• Wycieczka 4c i 4d do  Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi
          • Wycieczka 4c i 4d do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

• 30.11.2023 01:24
          • 29 listopada uczniowie i uczennice klasy 4c i 4d odwiedzili Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Dowiedzieli się m.in. skąd się bierze prąd oraz jak możemy zapobiegać zmianom klimatycznym. Po smacznym obiedzie był czas na aktywne zwiedzanie ekspozycji i odkrywanie praw fizyki. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w planetarium, gdzie Pan Twardowski zabrał nas w magiczną podróż na Księżyc. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domów.
          • Wycieczka do Warszawy klasy 6a i 5a

• 23.11.2023 23:30
          • W dniu 14.11. 2023 r. klasa 6a i 5a pojechałay na wycieczkę do stolicy. Zwiedzanie rozpoczęło się od Muzeum Świata Iluzji, które znajduje się na Rynku Starego Miasta. Tam przenieśliśmy się w świat magii i iluzji. Zafascynowały nas pomieszczenia lustrzane, pokój cieni, które podążały za nami. Potem spędziliśmy czas w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy mogliśmy poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Na koniec pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Siedząc na trybunach poczuliśmy się jak prawdziwi kibice. Odwiedziliśmy wszystkie miejsca stadionu, z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek. Mogliśmy wykonać zdjęcia z koszulkami ulubionych piłkarzy. Wycieczka była bardzo udana.

• Poznajemy zawody naszych rodziców - klasa IIb 2023r.

• 14.11.2023 18:43
          • 3 listopada uczniowie z klasy  II b  uczestniczyli w spotkaniu z serii „Poznajemy zawody naszych rodziców”.  Uczniowie odwiedzili gabinet okulistyczny.  Pani doktor Anna Bryl opowiedziała bardzo ciekawie o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda badanie oka, jak dbać o wzrok, z jakich przyrządów korzysta lekarz leczący nasze oczy. Chętni uczniowie uczestniczyli w badaniu okulistycznym – ocenie ostrości wzroku. Odczytywali kolejne litery z tablicy Snellena, która znajdowała się w  odpowiedniej odległości od miejsca, w którym siedzieli. Z ciekawością obejrzeli model oka, soczewki kontaktowe. Dowiedzieli się,  jak  dbać o wzrok. Wizyta w gabinecie  przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Pani Annie Bryl dziękujemy za to niezwykłe spotkanie.

• Klasy 2a i 2d na Ulicy Żywiołów

• 09.11.2023 23:40
          • Uczniowie klas 2a i 2d odwiedzili niezwykłe miejsce w Łodzi – ulicę Żywiołów. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się,  jak działają cztery żywioły: woda, ogień, powietrze i ziemia. Wycieczka była bardzo ciekawa i obfitowała w wiele atrakcji, np. wir ogniowy.

• Klasa 1a w kinie

• 07.11.2023 13:30
          • W dniu 27 października uczniowie klasy I a wybrali się do kina Helios w  Bełchatowie na film animowany „Psi Patrol”. Towarzyszyła im piękna pogoda i świetne humory.