• Aktualności z „Zeróweczek”

• DZIEŃ DYNI W ZERÓWCE

• 07.11.2023 13:43
          • W ostatnim tygodniu października zerówka obchodziła Dzień Dyni. Uczniowie w tym dniu ubrani byli na pomarańczowo. Każde z dzieci mogło spróbować jak smakuje dynia i jej pestki. Wydrążyliśmy także dynie, z których powstały jesienne kompozycje.

• "Zeróweczki" z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie

• 07.11.2023 13:38
          • W poniedziałek 6 listopada oddział przedszkolny odwiedził Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić komisariat, a tym samym poznać codzienną pracę policjantów. Największą atrakcją okazała się cela oraz radiowóz. Dla naszych uczniów zostały również przeprowadzone zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

• Projekt edukacyjno-społeczny w „zerówce”

• 16.10.2023 21:45
          • W roku szkolnym 2023/2024 oddział przedszkolny bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Celem projektu jest rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń wobec osób z  niepełnosprawnością oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Do tej pory zrealizowaliśmy następujące zajęcia:
            1.    Dzień Kropki - w tym dniu uczniowie skupili się na odkrywaniu swoich mocnych stron.
            2.    Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego - dzieci dowiedziały się, w jaki sposób komunikować się z osobami słabosłyszącymi, czym jest język migowy i jakie są różnice pomiędzy aparatem słuchowym, a implantem ślimakowym.
            3.    Światowy Dzień Serca - lekcja miała na celu uświadomienie związku między niezdrowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej a chorobami układu krążenia.
            4.    Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego - 6 października odwiedził nas pan Grzegorz, który zmaga się z MPD. Nasz gość opowiedział o swoim życiu oraz odpowiedział na szereg pytań zadanych przez dzieci.

• Warsztaty kulinarne klasy 0a

• 03.10.2023 16:10
          • Uczniowie klasy 0a z okazji Dnia Chłopaka 2 października wybrali się do pizzerii Da Grasso na warsztaty kulinarne. Pan pizzerman pokazał dzieciom, jak krok po kroku robi się pizzę. Po krótkim instruktażu, każdy z uczniów samodzielnie wykonał pizzę z wybranymi przez siebie składnikami, którą po upieczeniu zjadł. Na koniec każdy z uczestników warsztatów dostał dyplom oraz słodki upominek.

• Warsztaty w pizzerii kl. 0a

• 11.05.2023 11:01
          • W dniu 08.05.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego, uczestniczyły w warsztatach pt. "Mali kucharze" zorganizowanych przez pizzerię Da Grasso. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w pizzerii oraz jak należy zachowywać się w miejscu publicznym, takim jak restauracja. Każdy mały kucharz otrzymał fartuszek oraz czapkę kucharza. Dzieci miały okazję spróbować różnych składników, następnie każdy samodzielnie wykonał własną, ulubioną kompozycję smakową pizzy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplomy oraz słodki upominek. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci szczęśliwe i  zadowolone. Dziękujemy pizzerii DA GRASSO za miłą współpracę.