• Warsztaty mikołajkowe klasy 2b

• 13.12.2023 23:58
          • 7 grudnia w klasie 2 b zagościł świąteczny klimat. Odbyły się warsztaty mikołajkowe, które zostały przeprowadzone przez Impreza Z Pompą. Panie animatorki przy muzyce w świątecznym klimacie zaprosiły dzieci do wykonania przepięknych ozdób świątecznych. Po ciężkiej pracy wszyscy poczuliśmy niesamowity zapach… Dzieci chętnie wypiły czekoladę z piankami. Wspólna zabawa przy piosence „Taniec prezentów” zakończyła spotkanie, które odbyło się w miłej atmosferze. Dziękujemy Panią za wspaniałe spotkanie. To nie koniec atrakcji… Na szkolnym korytarzu ozdobiliśmy piękne, pachnące drzewko. Choinka jest piękna.

• Warsztaty mikołajkowe w Ia

• 08.12.2023 23:00
          • Mikołajki to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. W klasie I a, był to dzień wyjątkowy, pełen radości i niespodzianek. Dzieci w ramach warsztatów Bożonarodzeniowych, wykonały świąteczne ozdoby, był czas na integrację i rozmowy przy zimowej herbatce. Na koniec pełna radość i szaleństwo przy świątecznej muzyce. Gdy emocje opadły, nagle do klasy zapukał Święty Mikołaj ze słodkościami. Ależ to był wspaniały dzień, do tej pory w naszej sali unosi się zapach świąt. Życzymy Wszystkim dużo prezentów i Wesołych Świąt

• Świąteczne warsztaty w 1d

• 08.12.2023 22:53
          • Podczas Mikołajek w klasie 1D dzieci udekorowały pierniczki  oraz wykonały szopki bożonarodzeniowe. Tego dnia swoją obecnością zaszczycił nas sam Święty Mikołaj o obdarował wspaniałymi prezentami. To był dzień pełen wrażeń. Kilka dni wcześniej uczniowie kl. 1d odwiedzili fabrykę czekolady w galerii Olimpia. Dzieci tego dnia udekorowały pyszne czekoladki oraz pierniczki. Nie obyło się też bez degustacji.

• Wycieczka do Katowic klas 7a, 7b, 8a

• 02.12.2023 19:04
          • 29. 11. 2023r. uczniowie klas 7a,7b oraz 8a pojechali na wycieczkę do Katowic. W okolicach Katowic w Tarnowskich Górach zwiedzali Sztolnię Czarnego Pstrąga. Podczas najdłuższego w Europie podziemnego przepływu łodziami, uczniowie zobaczyli jedyną w Polsce wciąż działającą sztolnię odwadniającą. Dowiedzieli się w jaki sposób górnicy pokonali siły natury. Poznali niezwykłą historię sztolni oraz wykłute w skale tajemnicze legendy. Podczas wycieczki mieli także okazję zobaczyć  uroczy Jarmark Bożonarodzeniowy na Katowickim rynku. Ostatnim punktem programu była wystawa Body Worlds z cyklu „The cycle of life” autorstwa dr Guntheva von Hagensa. Wystawa, która kładzie ogromny nacisk na edukację, dała uczniom możliwość poznania zmian zachodzących w człowieku – od poczęcia, aż po jesień życia. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrzyła nam poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia, jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie. Wieczorkiem zmęczeni, ale  z bogatym zasobem wiedzy wróciliśmy do domu.