• Ciekawa lekcja matematyki w klasie 1a

• 05.10.2023 09:00
          • Lekcja matematyki wcale nie musi być nudna! Dzisiaj w klasie Ia odbyła się szalona zabawa matematyczna ze SKARPETKAMI. Dzieci utrwalały cyfrę 2 poprzez zabawę. Uczniowie układali cyfrę 2 ze skarpetek, tworzyli zbiory, liczyli pary, zakładali skarpetki na różne części ciała, które występują podwójnie, dodawali i odejmowali skarpetki.
            Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia

• Wycieczka klas 7a, 7b, 8a, 8b

• 05.10.2023 08:21
          • Klasy 7a, 7b, 8a i 8b wybrały się na dwudniowa wycieczkę. Pierwszy przystanek to ośrodek H2O w Kiczycach. Tam uczniowie spędzili cały dzień na grze terenowej i zadaniach, które miały ich zintegrować, nauczyć współpracy i pracy w grupie. Był również czas na wieczorną dyskotekę oraz gry i zabawy w podgrupach. Kolejny dzień przeznaczyliśmy na spacery i zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza, której przewodnicy pokazali nam trudną pracę i codzienne życie górników. Sami uczniowie również mieli okazję spróbować kilku górniczych zadań.

• Dzień Chłopaka w kinie

• 03.10.2023 13:33
          • Dzień Chłopaka w kinie. Uczniowie klas czwartych mieli przyjemność uczestniczyć w seansie filmowym, pt. :"O psie, który jeździł koleją." Film był świetny, a uczniowie wspólnie spędzili czas przed wielkim ekranem z "legalną kulturą". "Cała sztuka w tym, by cieszyć się nią razem".

• Warsztaty klasy 1c 2023 r.

• 01.10.2023 22:10
          • Uczniowie klasy Ic Dzień Chłopca świętowali podczas fascynujących warsztatów eksperymentując suchym lodem. Podczas zajęć dzieci odkrywały tajemnice suchego lodu i  poznały odpowiedzi na nurtujące je pytania: czy suchy lód jest naprawdę suchy?, jak napompować balon bez użycia płuc? i jaki jest sposób na wyczarowanie magicznej chmury?.

• Wycieczka klas III do ,,Zagrody Bednarza” i ,,Pawiego Oczka”

• 25.09.2023 09:05
          • Dnia 21.09.2023 r. dzieci z klas III wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do „Zagrody Bednarza“ w Bednarach, gdzie zostali przywitani przez właścicieli ubranych w tradycyjne stroje łowickie. Uczestnicy poznali zawód bednarza i przyjrzeli się z bliska jego pracy.  Zobaczyli urządzenia wykorzystywane dawno temu w domach przez ich dziadków lub pradziadków,  między innymi: maszynę do robienia lodów, maszynkę do robienia cukierków, tarę do prania. Zapoznali się z dawnymi sposobami prania i samodzielnie mogli spróbować swoich sił w takim „praniu”. Uczniowie samodzielnie wykonywali starodawną zabawkę z sitowia oraz ukręcili  masło dawnym sposobem. Chlebek posmarowany własnoręcznie zrobionym masłem smakował wyśmienicie. Dzieci zapoznały się z metodą samodzielnego wykonania lizaków, które następnie dostały pięknie zapakowane do domów. Po atrakcjach u Bednarza pojechaliśmy do gospodarstwa  „Pawie oczko” w Łasiecznikach. Zwiedzanie mini zoo zaczęliśmy od zagrody z danielami, które mogliśmy nakarmić i  pogłaskać. Następnie nakarmiliśmy kozy suchym chlebem oraz lamy trawą. Potem odwiedziliśmy papużki, słowiki, kanarki, niespotykane kury, pawie, kury wychowujące perliczkowe dzieci, kaczki, dwa  strusie oraz konie i owce. Kolejnym punktem naszej wycieczki była przejażdżka wozem. Bardzo dziękujemy właścicielom za miłe przyjęcie i wspaniałą zabawę połączoną z nauką. Dzieci były zachwycone.