• Matematyka w praktyce w klasie 6b.

• 05.06.2023 20:16
          • Na dzisiejszej lekcji matematyki 6b realizowała temat: Zakupy. Na podstawie listy zakupów potrzebnych do przygotowania konkretnego dania uczyliśmy się odczytywać koszt produktu za kg, przeliczać cenę za konkretną wagę, obliczać łączną wagę zakupionych produktów, wskazywanie najtańszych i najdroższych artykułów, obliczanie łącznego kosztu dania i przeliczanie kosztu na jedną porcję. Dziękujemy pani kierownik i obsłudze sklepu Biedronka ul. Armii Krajowej 7 za przyjęcie i pomoc.

• Poznajemy pracę naszych rodziców – klasa Ib

• 04.06.2023 23:07
          • W poniedziałek 29.05.23r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w spotkaniu z Panią Weroniką Lechańską w jej miejscu pracy. Mama Ali jest Koordynatorem Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych MCK w Bełchatowie. Opowiedziała nam skąd się wzięła nazwa Giganty Mocy. Zwiedziliśmy Salę Teatralno – Widowiskową, która jest wyposażona w garderoby, zaplecze sceniczne, a widownia liczy 500 miejsc. Dowiedzieliśmy się, że w tym nowoczesnym obiekcie organizowane są różnego typu konferencje, kongresy, wydarzenia artystyczne. Zwiedziliśmy wystawę z pięknymi obrazami. Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty edukacyjne. Pani Weronice bardzo dziękujemy za zaangażowanie i ciekawe spotkanie.

• Poznajemy naszą stolicę. Wycieczka klasy drugich.

• 25.05.2023 01:15
          • W piękny majowy dzień pełen słońca, uczniowie klas drugich wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Oglądali i zwiedzali miejsca i obiekty znane im z ilustracji, zdjęć i filmów. Mieli okazję zobaczyć Zamek Królewski, kolumnę króla Zygmunta, uliczki i kamieniczki Starego Miasta. Poznać Syrenkę Warszawską. Później przeszli na plac Piłsudskiego, po drodze minęli Pałac Prezydencki, następnie obserwowali zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kilka godzin zajął im pobyt w Centrum Nauki Kopernik, gdzie doświadczeniom i zabawom badawczym nie było końca. Na koniec wycieczki drugoklasiści zwiedzili Stadion Narodowy.
            Wycieczka do Warszawy dostarczyła uczniom mnóstwo wrażeń i przyjemności.
          • Wycieczka klasy 1b do Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

• 11.05.2023 10:49
          • Dnia 5 maja 2023 r. uczniowie klasy 1 b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego.  Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Podczas zwiedzania dowiedziały się, co to jest muzeum, kto w nim pracuje, a także poznały znaczenie takich terminów jak: eksponat, zabytek, galeria, wystawa czy dzieło sztuki. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali ekspozycje muzealne, zobaczyli wnętrza dworskie, dowiedzieli się jak żyli i mieszkali ludzie 200 lat temu. Ogromną radość sprawiło im wysłuchanie dźwięków płynących z szafy grającej. Na koniec zajęć uczestniczyli w wyjątkowej sesji fotograficznej. Wycieczka do muzeum stanowiła niezwykłą lekcję, dziękujemy panu Marcinowi Uss za ciekawe zajęcia.

• Poznajemy pracę naszych rodziców - spotkanie z farmaceutą w klasie 2c

• 26.04.2023 19:31
          • W środę 19.04.23r. podczas lekcji klasa 2c gościła panią Marlenę Dyłę, która jest farmaceutką. Pani Marlena pracuje w aptece oraz uczy studentów zawodu aptekarza. Podczas spotkania opowiadała dzieciom na czym polega praca farmaceuty. Przypomniała o zasadach zdrowego stylu życia i w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Przygotowała dla uczniów kilka zabaw badawczych i doświadczeń. Dzieci w  moździerzu ucierały tabletki na proszek. Poznawały właściwości produktów potrzebnych do wykonania lekarstwa. Pisały i malowały na kartce kwaskiem cytrynowym, a później jodyną. Obserwowały wyniki swoich doświadczeń. Pani Marlenie bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zorganizowanie ciekawych zajęć dla uczniów.