• Konkursy szkolne

Informacje o konkursach organizowanych dla uczniów szkół podstawowych
          • NSP konkurs filmowy z TVP dla uczniów szkół podstawowych

• 01.05.2021 21:29
          • Zapraszamy uczniów do udziału w organizowanym przez Urząd Statystyczny pod patronatem TVP Łódź konkursu dotyczącego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Konkurs filmowy stwarza możliwość zaprezentowania talentu, kreatywności i pomysłowości. Zadaniem Uczestnika jest wykonanie filmu promującego ideę spisu powszechnego, który w sposób oryginalny, pomysłowy i kreatywny odpowie na pytanie „Dlaczego liczy się każdy?"

Konkurs kierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Pracę konkursową wraz z wypełnionym Załącznikiem nr 1 należy przesłać w formie elektronicznej w dniach do 12 czerwca 2021 r. za pomocą usługi „WeTransfer” (https://wetransfer.com/) na adres e-mail: konkursy_LDZ@stat.gov.pl. W tytule maila należy wpisać: Konkurs filmowy, imię i nazwisko autora. Prace konkursowe przesłane bez wypełnionego Załącznika nr 1 nie będzie brane pod uwagę.

Ponadto informuję, że została uruchomiona strona internetowa, na której Urząd Statystyczny zamieszczać będzie wszystkie informacje związane z konkursem: https://lodz.stat.gov.pl/nspkonkursfilmowy.

Dokumenty konkursu:
          • Święto Narodowe Trzeciego Maja

• 29.04.2021 22:06
          • Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w konkursie plastycznym, poświęconym temu ważnemu dla narodu polskiego wydarzeniu. Kierując podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu, organizatorzy wyróżnili najbardziej kreatywne prace.
            Prace konkursowe prezentujemy w naszej fotogalerii:

• Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie

• 26.04.2021 22:05
          • 14.04. 2021r. odbył się online konkurs ekologiczny dla uczniów klas piątych „Czysta planeta”. Został on podzielony na dwie części:
            • plakat „Czysta energia”
            • test wiedzowy z zakresu treści ekologicznych, geograficznych i biologicznych przewidzianych programem nauczania dla uczniów kl. V.

Klasy V
            I miejsce – Hanna Barańska
            II miejsce – Julia Szczepankowska
            III miejsce – Amelia Oruba i Kajetan Gajda.
            Zwycięzcom gratulujemy

W ramach obchodów Dnia Ziemi 21.04.2021r. odbył się online konkurs ekologiczny dla uczniów klas czwartych „Jestem ekologiem”. Za bardzo dobry wynik w konkursie nagrodzeni zostali:
            Miłosz Salon
            Kacper Wszelaki