• Konkursy szkolne

Informacje o konkursach organizowanych dla uczniów szkół podstawowych
          • I Powiatowy Konkurs Biologiczny „Szkiełko i oko”

• 12.05.2021 01:30
          • Grafika konkursu
            Do konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa pani Marioli Czechowskiej i Starosty Powiatu Bełchatowskiego pani Doroty Pędziwiatr przystąpiło 20 uczestników z 7 szkół podstawowych z Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego (SP 3 w Bełchatowie, ZSP 9 w Bełchatowie SP 12 w Bełchatowie, SP 13 w Bełchatowie, SP w Łękińsku, SP w Wygiełzowie, SP 4 w Zelowie).
          • V Powiatowy Konkurs Recytatorski ZIELONO MI rozstrzygnięty

• 09.05.2021 19:31
          • 7 maja 2021r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie rozstrzygnięto V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zielono mi” pod hasłem „Wiosenne słońce” pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa pani Marioli Czechowskiej i Starosty Powiatu Bełchatowskiego pani Doroty Pędziwiatr.
            W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego. Celem konkursu była popularyzacja piękna języka polskiego oraz utworów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, rozwijanie ekspresji twórczej dzieci oraz integracja uczniów z różnych szkół. Konkurs odbył się w formie online – uczestnicy nadesłali filmy prezentujące wykonanie utworów.

Oto wyniki konkursu:
            Klasy I:
            1 miejsce – Nikola Bechta SP12 w Bełchatowie;
            2 miejsce – Kamil Hawrysz SP1 w Bełchatowie.

Klasy II:
            1miejsce – Nadia Wójciak SP1 w Bełchatowie;
            2 miejsce – Julian Jędrzejczyk SP12 w Bełchatowie;
            3 miejsce – Alan Siewiera SP3 w Bełchatowie.

Klasy III:
            1 miejsce: ex aequo Julia Skobel SP3 w Bełchatowie, Natasza Buresz SP12 w Bełchatowie;
            2 miejsce: Liliana Borowiecka SP13 w Bełchatowie;
            3 miejsce: Aleksandra Przyłęcka SP1 w Bełchatowie.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!!