• Aktualności biblioteczne

• Rok 2023/2024

• 28.02.2021 20:43
          • 8 lutego 2021r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki DWUNASTKI. Zanim złożyli ślubowanie czytelnika, musieli przebrnąć przez kilka zadań przygotowanych dla nich przez KAPITANA PIRATÓW.
          • Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny dla uczniów klas 4-8

• 20.02.2021 23:17
          • Baner uwaga konkurs

„Zima, ach to Ty..”- w obiektywie młodych fotografów.

Konkurs adresowany jest dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.
            Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów potrzeby obcowania z naturą, pobudzenie ekspresji twórczej i rozwijania kreatywnego myślenia, a także pielęgnowanie kontaktu z kulturą (szczególnie ważnym w obecnym czasie)…  W  poszukiwaniu niecodziennych zimowych pejzaży, czy architektury wybierzmy się na spacer z rodziną lub spójrzmy za okno. Tematem fotografii mogą być różnorakie „fragmenty” naszego otoczenia, w taki, czy inny sposób związane z zimą. Inspiracji warto także poszukać wśród niecodziennych tropów tej mroźnej i malowniczej pory roku.
          • NARODOWE CZYTANIE 2020

• 18.01.2021 20:10
          • Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano: dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, w 2019 roku do wyboru było osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.  ​​​​​​​
          • Dzień Bibliotekarza i Biblioteki

• 18.01.2021 20:25
          • Dziś swoje święto mają wszyscy bibliotekarze! Dziś również rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Święto obchodzone jest 8 maja od 1985 roku, a zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Z tej okazji zachęcamy uczniów klas I – III do udziału w minikonkursie czytelniczym.

• Nasza nowa strona!

• 18.01.2021 20:00
          • Strona WWW naszej szkoły jest już dostępna w Internecie! Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - aktualności z życia szkoły, plan lekcji, informacje o zastępstwach, szkolny album zdjęciowy, jadłospis stołówki i wiele więcej.