• Aktualności biblioteczne

•  Konkursy czytelnicze rozstrzygnięte
          • Konkursy czytelnicze rozstrzygnięte

• 07.12.2022 00:22
          • Miło nam poinformować, że  9 listopada br. podsumowano działania w ramach  Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody. W konkursie na najładniejszą ilustrację do ulubionej książki zwyciężyli:
            I miejsce - Michał Jakubowski z klasy II c,
            II miejsce – Samanta Nałudka z klasy III c,
            III miejsce - Hania Kruszyńska z klasy II b.

Natomiast w konkursie na najciekawszy plakat reklamujący współczesną bibliotekę nagrody otrzymały:
            I miejsce - Łucja Jęcek z klasy V b,
            II miejsce – Nadia Spalińska z klasy V b,
            III miejsce - Joanna Zatoń z klasy VIII b.
            Gratulujemy!
            Ponadto w październiku przeprowadzono Akcję Głośnego Czytania, wystawiono ciekawie wydane książki ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz ustanowiono rekord w czytaniu w III Międzynarodowej Akcji Czytania na Przerwach.
          • „My uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy …”

• 07.12.2022 00:17
          • W czwartek 1 grudnia br. biblioteka szkolna gościła uczniów klas pierwszych z wychowawcami. W tym dniu odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Członkowie koła bibliotecznego wprowadzili pierwszaków w  świat książek, prezentując inscenizację ,,Wiedźma Multimedia”. Baśniową atmosferę podkreślały dekoracje, kostiumy oraz wystawa wykonanych przez uczniów kukiełek. Dzieci dowiedziały się  jak dbać o książki, a następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie. Na zakończenie spotkania uczniowie klas I otrzymali z rąk p. Dyrektor dyplomy oraz pamiątkowe książki ufundowane przez Radę Rodziców.
            Zapraszamy do fotogalerii wydarzenia!

• Akcja PRZERWA NA CZYTANIE

• 19.10.2022 23:58
          • W dniu 18 października 2022 nasza szkoła wzięła udział w III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Na  przerwach  uczniowie z klas 0 -8, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły czytali fragmenty przyniesionych przez siebie książek z domowych biblioteczek  oraz wypożyczonych z  biblioteki szkolnej. Czytanie odbywało się  na korytarzach oraz w strefach czytania (aula, sala oddziału przedszkolnego). Liczba czytających to 446 osób. Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie młodszych klas. Akcja przyniosła oczekiwany rezultat, ponieważ wielu spośród czytających odwiedziło bibliotekę szkolną i wypożyczyło książki do domu. Koordynatorami PRZERWY NA CZYTANIE byli nauczyciele bibliotekarze.
          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - "czytanie dla pokoju".

• 18.10.2022 23:32
          • W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest „czytanie dla pokoju".
            Biblioteka szkolna  zaprasza do udziału w następujących wydarzeniach czytelniczych:
            • •    konkurs na najładniejszą ilustrację do ulubionej książki – dla klas 1-3,
            • •    konkurs na najciekawszy plakat reklamujący współczesną bibliotekę – - dla klas 4 – 8,
            • •    Akcja Głośnego Czytania (na lekcjach z wychowawcą)
            • •    ,,Przerwa na czytanie” - udział w ogólnopolskiej  akcji bicia rekordu w  czytaniu na przerwie,
            • •    wystawka ciekawych książek ze zbiorów biblioteki szkolnej.
             Wszystkich czytelników zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej i  włączenia się do działań.
          • Przerwa na czytanie 2022

• 17.10.2022 19:43
          • Już jutro 18 października 2022 r. (wtorek) w naszej szkole „Przerwa Na Czytanie”.  Czytamy przyniesione przez siebie książki na przerwach w godzinach: 11.00 - 11.10 klasy 0-3 i 11. 55 - 12.15 klasy 4 – 8. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w III Międzynarodowej Przerwie Na Czytanie.