• Aktualności biblioteczne

• Rok 2023/2024

• „Bieg z książką!”

• 10.05.2022 00:03
          • W dość nietypowy sposób uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły uczcili w tym roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, przypadający 23 kwietnia. Wzięli udział w „Biegu z  książką!”, czyli wyścigu między klasami, podczas którego wykonywali nietypowe zadania --  każde z książką. Zadania sportowe przeplatały się z zadaniami czytelniczymi. Trzeba było m.in. przebiec z książką na głowie lub przetransportować ją na deskorolce – pamiętając, jak zawsze o konieczności jej poszanowania. Piątoklasiści i szóstoklasiści musieli też wykazać się m. in. umiejętnością czytania wspak, błyskawicznego wyszukiwania znaczeń  w słownikach takich terminów jak np. plagiat, ekslibris. Na koniec rywalizacji zwieńczonej dyplomami i  słodyczami,  tworzyli i odczytywali hasła mówiące o tym, że: „Książka w życiu to podstawa, z nią najlepsza jest zabawa!”, „Jeśli znajdziesz czas na czytanie, to twoje życie lepsze się stanie!”, „ Książka i biblioteka zawsze czeka na człowieka!”.
            Zapraszamy do fotogalerii
          • „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”

• 28.11.2021 20:45
          • Rok 2021 decyzją polskiego Sejmu uznany został Rokiem Cyprian Kamila Norwida.  Z tej okazji  w całej Polsce  organizowane są m. in. spektakle teatralne, konkursy, recytacje utworów poety. Nasza szkolna biblioteka włącza się w te obchody i zaprasza Was do obejrzenia wystawy dotyczącej życia i twórczości Cypriana Kamila Norwida  - wspaniałego poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza i recytatora. Oglądając wystawę poznacie m.in. jego krótki życiorys, ciekawostki z życia oraz ważne słowa, maksymy, które cytujemy do dziś. Jedną z bardziej znanych jest tytuł naszej wystawy. Biblioteczna ekspozycja  stwarza Wam również, a może przede wszystkim, okazję do zapoznania się z pozycjami książkowymi autorstwa C. K. Norwida dostępnymi w naszej bibliotece. Zapraszamy!
            Zapraszamy do fotogalerii wydarzenia.
          • „Przerwa na czytanie”

• 02.11.2021 11:00
          • 28 października Szkoła Podstawowa nr 12 wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. „Przerwa na czytanie”. Celem akcji było pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne i ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie z klas 0 –VIII Uczniowie wypożyczyli lub przynieśli tego dnia swoje książki i z radością je czytali. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele i pracownicy obsługi z naszej szkoły. W sumie udział wzięło 463 osoby. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
            Zapraszamy do fotogalerii wydarzenia.
          • Narodowe Czytanie 2021 „Moralność Pani Dulskiej”

• 31.08.2021 19:06
          • Zapraszamy na dziesiątą, jubileuszową odsłonę Narodowego Czytania, które rozpocznie się 3 września 2021 r. o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki głównej (ul. Kościuszki 9). W tym roku czytać będziemy „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Wydarzenie przybierze formę spektaklu teatralnego. W rolę aktorów wcielą się włodarze naszego miasta, bibliotekarze oraz młodzież z grupy teatralnej BAT-PKP działającej przy MCK w Bełchatowie.
            Sztuka zostanie przełożona na czasy współczesne. Tradycyjnie, po okolicznościową pieczęć zapraszamy z własnymi egzemplarzami czytanych lektury.