• VI Powiatowy Konkurs Profilaktyczny pt. „Sobą być, bez nałogów żyć”

• 19.05.2023 12:17
          • 18 maja odbył się VI Powiatowy Konkurs Profilaktyczny pt. „Sobą być, bez nałogów żyć”. Hasło tegorocznego konkursu to: „Alkohol i inne substancje uzależniające”. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa pani Marioli Czechowskiej. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży szkodliwego wpływu alkoholu, narkotyków, dopalaczy na  organizm, oraz propagowanie postaw prozdrowotnych i asertywnych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu profilaktycznego nawiązującego do tematyki konkursu oraz rozwiązanie testu wiedzy. Do konkursu przystąpiły dwuosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie, Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie, Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Bełchatowie,  Szkoły Podstawowej w Dobiecinie, Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.
            W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście:
            - p. Katarzyna Marczak – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie,
            - p. Joanna Samburska – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie,
            - p. Wioletta Kotecka – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie,
            - p. Martyna Dębicka – pedagog szkolny Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie,
            - p. Dariusz Opałka – przedstawiciel Straży Miejskiej w Bełchatowie.
            Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie drużyny:
            - I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Bełchatowie
            - II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr  12 w Bełchatowie
            - III miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Dobiecinie.

Zwycięskim drużynom i nauczycielom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Życzymy dalszych sukcesów.