• Sukces Kalentynki i Leny Sobieraj. I Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

• 10.11.2023 00:55
          • Chór "Kantylenka" Szkoła Podstawowa nr 12 Im. Kornela Makuszyńskiego nie zwalnia tempa, znów zajmuje czołowe miejsca, tym razem w I Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Łodzi. Przesłuchania trwały dwa dni 7-8 listopada, do konkursu przystąpiło 37 szkół podstawowych. Nasz chór był bezkonkurencyjny zdobył I Miejsce w kategorii Chórów oraz nagrodę Grand Prix. I Miejsce wyśpiewała też nasza uczennica Lena Sobieraj w kategorii Soliści starsi. GRATULUJEMY!

• Sukces Kantylenki w Łowiczu

• 01.11.2023 03:24
          • 28.10.2023 chór KANTYLENKA znów udał się w podróż, tym razem do Łowicza na V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego . Wyśpiewaliśmy SREBRNY DYPLOM w kategorii chórów jednorodnych!!! W tej kategorii nasz dziecięcy chór znalazł się obok znakomitych chórów takich jak Grodziski Chór Bogorya, Chór Żeński Eufeme z Łodzi oraz Chór Żeński OSM I i II st. w  Łodzi. Oceniali nas Jurorzy: prof.Wiesław Delimat ,prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska , prof.. Anna Domańska. Cieszymy się bardzo, że staliśmy się częścią tego pięknego wydarzenia, święta muzyki chóralnej. Po przesłuchaniach konkursowych w Sali Barokowej Muzeum Łowicza otrzymaliśmy dłuuugie brawa od publiczności. „Tradycyjnie” :):):) zostaliśmy poproszeni o zaśpiewanie kompozycji Marka Raczyńskiego „Aniele Boży” podczas Mszy św. po której zostały ogłoszone wyniki. Mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć wspaniałe chóry akademickie z Gdańska i Poznania, to cenne i niezapomniane wrażenia dla młodziutkich chórzystek. To był czas obcowania ze SZTUKĄ ! Mogliśmy zwiedzić Muzeum Łowicza, podziwiać piękno architektury w Katedrze Łowicza oraz kościele przy Szkole  Pijarskiej, w której gościnnie nas przyjęto. Kolejne wspaniałe doświadczenie!

• VI Festiwal Piosenki Polskiej - Moje serce to jest muzyk

• 19.10.2023 18:07
          • W VI Festiwalu Piosenki Polskiej - Moje serce to jest muzyk w SP w Osinach nasi uczniowie odnieśli sukces. W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymała Maja Kępska, natomiast w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Iga Krawczyk. Gratulujemy!

•  Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej

• 18.09.2023 08:42
          • Jak co roku o tej porze utalentowane wokalnie dziewczynki z naszej szkoły wzięły udział w  Powiatowym Festiwalu Piosenki Ekologicznej w ramach Eko Pikniku  organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Pięknie zaprezentowały  przygotowane piosenki na scenie plenerowej przy Gigantach Mocy i wyróżniły się  spośród 17 solistów!
            W kategorii klas 1-3
            I miejsce zdobyła Maja Kępska