Z okazji Dnia Chłopaka w klasie 2a i 2d odbyły się warsztaty stolarskie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca stolarza, wykonały również drewniane kalendarze. Nauczyły się szlifować, bejcować, lakierować i sklejać drewno. Wykonały również ozdobne napisy i cyfry.
Projekt edukacyjno-społeczny w „zerówce”
16.10.2023W roku szkolnym 2023/2024 oddział przedszkolny bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Celem projektu jest rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń wobec osób z niepełnosprawnością oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Do tej pory zrealizowaliśmy następujące zajęcia:
- Dzień Kropki - w tym dniu uczniowie skupili się na odkrywaniu swoich mocnych stron.
- Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego - dzieci dowiedziały się, w jaki sposób komunikować się z osobami słabosłyszącymi, czym jest język migowy i jakie są różnice pomiędzy aparatem słuchowym, a implantem ślimakowym.
- Światowy Dzień Serca - lekcja miała na celu uświadomienie związku między niezdrowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej a chorobami układu krążenia.
- Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego - 6 października odwiedził nas pan Grzegorz, który zmaga się z MPD. Nasz gość opowiedział o swoim życiu oraz odpowiedział na szereg pytań zadanych przez dzieci.
4
Ciekawa lekcja religii w klasie IVd
16.10.2023Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie postanowili spróbować swoich sił jako nauczyciele. Wykazali się pomysłowością, profesjonalizmem i byli gotowi zastąpić panią Małgorzatę Matuszak. Chłopcy przygotowali ciekawą scenkę nawiązującą do tematu lekcji. Zajęcia były przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób, a uczniowie wykazali się ogromną aktywnością. Brawo dla Alana i Eryka.
Dzień Tkaczki w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie
09.10.2023W pierwszą sobotę października miłośnicy tkactwa obchodzą swoje święto. Inicjatorką Dnia Tkaczki jest polska artystka i dyrektor Muzeum Dawnej Wsi „Domek Tkaczki” – Urszula Wolska. Wybór miesiąca nie jest przypadkowy – jego nazwa pochodzi od paździerzy, czyli odpadków z przygotowywanych w tym czasie lnianych włókien. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, zorganizowała spotkanie z Anettą Jedynak – Stępnik ze Stowarzyszenia Plemię Pilsian, aby przybliżyć uczniom historię tkactwa z czego kiedyś słynął Bełchatów.
9
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2023/2024
03.10.2023Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy pani Annnie Błaszczyk wygranych wyborów na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Z panią Anną Błaszczyk współpracować będą panie: Iwona Adler - Klecha i Katarzyna Giesko. Rzecznikiem Praw Ucznia wybrano panią Annę Zatoń. Gratulujemy!
Samorządem Uczniowski kierować będzie Pola Gągała we współpracy z Mają Krawczyk (7a), Marią Szczęsną (7c) i Zuzanną Brzeską (6b).
Przed nami wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie (30 października). Głosować będą uczniowie klas 2 - 8.
14
Ciekawa lekcja matematyki w klasie 1a
05.10.2023Lekcja matematyki wcale nie musi być nudna! Dzisiaj w klasie Ia odbyła się szalona zabawa matematyczna ze SKARPETKAMI. Dzieci utrwalały cyfrę 2 poprzez zabawę. Uczniowie układali cyfrę 2 ze skarpetek, tworzyli zbiory, liczyli pary, zakładali skarpetki na różne części ciała, które występują podwójnie, dodawali i odejmowali skarpetki.
4
Kasztany dla Krzysia
05.10.2023Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna zbiórkę kasztanów dla Krzysia. Prosimy o przynoszenie kasztanów na dyżurkę (wejście główne szkoły). Zbiórka potrwa do 27.10.2023 r.
Igrzyska Dzieci - przełajowe biegi sztafetowe
05.10.20232 października odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym. Najlepsze w ramach Igrzysk Dzieci okazały się nasze dzielne dziewczęta, zwyciężając z dużą przewagą. Tym samym wywalczyły awans na zawody rejonowe, które odbędą się 10 października na obiektach PCS Bełchatów. Bardzo dobrze spisali się również chłopcy. Niestety zajęli 3 miejsce, co nie daje awansu na kolejny szczebel. Każdy z zawodników miał do pokonania przełajowa trasę o długości 800m. Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno dziewczęta jak i chłopcy to młodzi uczniowie, którzy ciągle chcą się rozwijać i poprawiać swoje wyniki.
Skład sztafety dziewcząt: Ewa Molo, Łucja Chabińska, Iga Siewiera, Zuzanna Perkowska, Zofia Królikowska, Julia Langowska i Łucja Jęcek.
Skład sztafety chłopców: Filip Wanat, Adam Sęk, Mateusz Worpus, Mateusz Łopata, Adam Galuś i Szymon Antczak. Opiekun Agnieszka Morawiec.
2
Wycieczka klas 7a, 7b, 8a, 8b
05.10.2023Klasy 7a, 7b, 8a i 8b wybrały się na dwudniowa wycieczkę. Pierwszy przystanek to ośrodek H2O w Kiczycach. Tam uczniowie spędzili cały dzień na grze terenowej i zadaniach, które miały ich zintegrować, nauczyć współpracy i pracy w grupie. Był również czas na wieczorną dyskotekę oraz gry i zabawy w podgrupach. Kolejny dzień przeznaczyliśmy na spacery i zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza, której przewodnicy pokazali nam trudną pracę i codzienne życie górników. Sami uczniowie również mieli okazję spróbować kilku górniczych zadań.
9
Warsztaty kulinarne klasy 0a
03.10.2023Uczniowie klasy 0a z okazji Dnia Chłopaka 2 października wybrali się do pizzerii Da Grasso na warsztaty kulinarne. Pan pizzerman pokazał dzieciom, jak krok po kroku robi się pizzę. Po krótkim instruktażu, każdy z uczniów samodzielnie wykonał pizzę z wybranymi przez siebie składnikami, którą po upieczeniu zjadł. Na koniec każdy z uczestników warsztatów dostał dyplom oraz słodki upominek.
4
Dzień Chłopaka w kinie
03.10.2023Dzień Chłopaka w kinie. Uczniowie klas czwartych mieli przyjemność uczestniczyć w seansie filmowym, pt. :"O psie, który jeździł koleją." Film był świetny, a uczniowie wspólnie spędzili czas przed wielkim ekranem z "legalną kulturą". "Cała sztuka w tym, by cieszyć się nią razem".
2
Warsztaty klasy 1c 2023 r.
01.10.2023Uczniowie klasy Ic Dzień Chłopca świętowali podczas fascynujących warsztatów eksperymentując suchym lodem. Podczas zajęć dzieci odkrywały tajemnice suchego lodu i poznały odpowiedzi na nurtujące je pytania: czy suchy lód jest naprawdę suchy?, jak napompować balon bez użycia płuc? i jaki jest sposób na wyczarowanie magicznej chmury?.
17
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w Dwunastce
01.10.2023W piątkowe przedpołudnie, 29 września w auli Szkoły Podstawowej nr 12, w ramach akcji Narodowego Czytania, rozbrzmiewały słowa powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej oraz utwory wokalno – instrumentalne. Spotkanie rozpoczął wiceprezydent Łukasz Politański, który siedząc na ławeczce w nadniemeńskiej scenografii, odczytał fragment dzieła. Następnie dziewczęta z klasy VIIIa i VIIIb ubrane w przepiękne stroje z tamtej epoki, wypożyczone z Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, wprowadziły społeczność szkolną w klimat opisów przyrody, wiejskiej pracy, dźwięków muzyki czy wspomnień Powstania Styczniowego. Całość dopełnił klimatyczny występ solistki Leny Sobieraj, duetu wokalnego Leny Sobieraj i Sebastiana Klocka oraz szkolnego chóru (również chłopięcego).
7
Archiwum Aktualności