• Aktualności z „Zeróweczek”

• Projekt edukacyjno-społeczny w „zerówce”

• 16.10.2023 21:45
        • W roku szkolnym 2023/2024 oddział przedszkolny bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Celem projektu jest rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń wobec osób z  niepełnosprawnością oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Do tej pory zrealizowaliśmy następujące zajęcia:
          1.    Dzień Kropki - w tym dniu uczniowie skupili się na odkrywaniu swoich mocnych stron.
          2.    Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego - dzieci dowiedziały się, w jaki sposób komunikować się z osobami słabosłyszącymi, czym jest język migowy i jakie są różnice pomiędzy aparatem słuchowym, a implantem ślimakowym.
          3.    Światowy Dzień Serca - lekcja miała na celu uświadomienie związku między niezdrowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej a chorobami układu krążenia.
          4.    Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego - 6 października odwiedził nas pan Grzegorz, który zmaga się z MPD. Nasz gość opowiedział o swoim życiu oraz odpowiedział na szereg pytań zadanych przez dzieci.