• Wycieczka do Katowic klas 7a, 7b, 8a

• 02.12.2023 19:04
      • 29. 11. 2023r. uczniowie klas 7a,7b oraz 8a pojechali na wycieczkę do Katowic. W okolicach Katowic w Tarnowskich Górach zwiedzali Sztolnię Czarnego Pstrąga. Podczas najdłuższego w Europie podziemnego przepływu łodziami, uczniowie zobaczyli jedyną w Polsce wciąż działającą sztolnię odwadniającą. Dowiedzieli się w jaki sposób górnicy pokonali siły natury. Poznali niezwykłą historię sztolni oraz wykłute w skale tajemnicze legendy. Podczas wycieczki mieli także okazję zobaczyć  uroczy Jarmark Bożonarodzeniowy na Katowickim rynku. Ostatnim punktem programu była wystawa Body Worlds z cyklu „The cycle of life” autorstwa dr Guntheva von Hagensa. Wystawa, która kładzie ogromny nacisk na edukację, dała uczniom możliwość poznania zmian zachodzących w człowieku – od poczęcia, aż po jesień życia. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrzyła nam poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia, jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie. Wieczorkiem zmęczeni, ale  z bogatym zasobem wiedzy wróciliśmy do domu.