• Warsztaty Terapii Zajęciowej w klasie 2a

• 17.05.2024 12:22
        • Dzisiaj klasa 2a miała okazję poznać wyjątkowe osoby. Odwiedziła nas mama Kai Pani Katarzyna Wiktor wraz ze swoimi podopiecznymi. Opowiedziała nam o swojej pracy w TPD O/P Warsztatach Terapii Zajęciowej w Bełchatowie. Przedstawiła nam cały wachlarz organizowanych zajęć dla osób z niepełnosprawnością. Pani Katarzyna przygotowała zajęcia, podczas których uczniowie zrobili własnoręcznie kolorową, pachnącą sól do kąpieli. Przy warsztatach pomagali uczniom jej wychowankowie. Czuwali  oni nad dobrym sampoczuciem naszej klasy, a także nadzorowali pracę. To były niesamowite zajęcia w gronie cudownych ludzi o gołębim sercu. Klasa 2a serdecznie dziękuję za poświęcony czas i wspaniałą atmosferę podczas warsztatów.

• Warsztaty hotelarskie  klasy 2d
        • Warsztaty hotelarskie klasy 2d

• 17.05.2024 08:23
        • 24 kwietnia uczniowie kl. 2d uczestniczyli w warsztatach hotelarskich. Dzieci zwiedzały Sport Hotel, meldowały się w pokojach, miały możliwość obejrzenia pokoi hotelowych. Grały również w kręgle, bilarda. Uczestniczyły w warsztatach kulinarnych obejmujących samodzielne zrobienie pizzy.

• Wycieczka do Torunia klasy 3c i 3d

• 16.05.2024 06:05
        • 13 maja uczniowie klasy 3c oraz 3d wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Jako pierwsz zwiedzili Dom Legend Toruńskich, gdzie zapoznali się z historią Torunia w formie zabawnie przedstawionych legend. Następnie wraz z przewodnikiem wybrali się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszli pod Krzywą Wieżę, zobaczyli pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz, Katedrę, Dom Kopernika, fontannę ze złotymi żabkami. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Dzieci uczyły się własnoręcznie wyrabiać pierniki i zapoznały się z historią i oryginalną recepturą piernika. Wycieczce dopisała piękna pogoda i doskonałe humory.

• Klasa 1c z wizytą w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie

• 11.05.2024 18:32
        • Uczniowie kl.1c wybrali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie. Podczas lekcji bibliotecznej zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem i zasadami korzystania z biblioteki. Pani bibliotekarka przedstawiła księgozbiór biblioteczny, skierowany do młodszych czytelników.