• Wycieczka klasy IIb i IIc po Ziemi Tomaszowskiej

• 01.11.2023 03:13
      • 20 października uczniowie z klasy  II b, II c udali się na wycieczkę po Ziemi Tomaszowskiej.
        Zwiedziliśmy Groty Nadgórzyckie, labirynt podziemnych sal, korytarzy i wnęk powstałych w dawnej kopalni piasku kwarcowego. Piasek był tak drobny i biały, że świetnie sprawdzał się jako element wystroju oraz znalazł swoje zastosowanie w przemyśle szklarskim.  Z zaciekawieniem słuchaliśmy legend związanych z Grotami. Następnie udaliśmy się do  Skansenu Rzeki Pilicy, zobaczyliśmy tu sporo eksponatów poświęconych  Pilicy, pojazdy wojenne z okresu II wojny światowej. W starym młynie obejrzeliśmy kolekcję poświęconą młynarstwu. Niebieskie Źródła to urzekający rezerwat krajobrazowy, który swoją nazwę zawdzięcza błękitnym plamom widocznym na powierzchni wody. Te plamy to efekt silnie pulsujących źródeł, które wypychają piasek z dna. Spacerowaliśmy  wśród natury obserwując zwierzęta i rośliny. Schron kolejowy w Konewce to jeden z czterech schronów kolejowych na terenie Polski. To obiekt wyjątkowy. Zainteresowanie, z jakim uczniowie słuchali przewodników w wymienionych miejscach  i zadawali mnóstwo pytań,  pozwala zaliczyć wycieczkę do bardzo udanych.