• Finał Konkursu Piosenki i Patriotycznej i Żołnierskiej w Bełchatowie

• 13.11.2021 13:43
        • Konkurs ten ma już swoją wieloletnią tradycję i zawsze towarzysz obchodom Święta Niepodległości w Bełchatowie. Do tegorocznych eliminacji zgłosiło się w tym roku ponad 100 uczestników, w rzeczywistości osób biorących udział w Przeglądzie było więcej, bo część uczestników to zespoły i duety. Po przesłuchaniach jury wskazało laureatów, którzy 11 listopada wystąpili w koncercie finałowym na scenie MCK pGE Giganty Mocy. Nagrody przyznano w różnych kategoriach. Wśród nagrodzony znaleźli się nasi uczniowie:
          Kategoria klasy I - III  duety - I miejsce Zuzanna Perkowska i Julia Perkowska
          Kategoria klasy I - III  soliści - II miejsce Zuzanna Adamczewska
          Kategoria klasy IV - VI zespoły - wyróźnienie Chór "Kantylenka" z SP12
          Kategoria klasy IV - V soliści - I miejsce Lena Sobieraj
          Uczniów przygotowała Pani Agnieszka Brzezowska. Gratulujemy

• Eliminacje do XXI Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - Moja Ojczyzna

• 01.11.2021 19:25
        • W sobotę odbyły się eliminacje do XXI Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - Moja Ojczyzna. Nasi też tam byli, chór i solistki przygotowane przez Panią Agnieszkę  Brzezowską wystąpiły na scenie Gigantów Mocy. Teraz czekamy na wyniki! Mamy przeczucie, że będą wysokie miejsca i nagrody!
          Zapraszamy do fotogalerii wydarzenia.
        • Sukces naszych uczniów w Konkursie Piosenki Ekologicznej

• 05.10.2021 20:23
        • 01.10.2021 odbył się Piknik Stowarzyszeń powiatu bełchatowskiego. W czasie trwania pikniku odbywał się Konkurs Piosenki Ekologicznej , w którym brały udział również uczennice z naszej szkoły. Na scenie "Gigantów Mocy" wystąpili uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych od przedszkolaków po licealistów. W kategorii młodszej, szkoły podstawowe kl. I-III, II miejsce zajął duet Liliana Maszewska i Zofia Kęsy uczennice klasy IIW kategorii starszej, szkoły podstawowe kl. IV-VIII, II miejsce zajęła Lena Sobieraj uczennica klasy IV.
          GRATULUJEMY naszym uczennicom debiutu scenicznego!!!
        • I Konkurs Matematyczny dla klas 4

• 27.06.2021 23:09
        • 18 czerwca w naszej szkole odbył się I Konkurs Matematyczny dla klas 4. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które wymagały znajomości wiedzy matematycznej, ale również logicznego myślenia. Dziękujemy za liczny udział i gratulujemy zwycięzcom:
          - I miejsce Piotr Kantarek 4b;
          - II miejsce Miłosz Salon 4b;
          - III miejsce Maria Kurowska 4a.

Uczestnicy konkursu: Nikola Sztuk 4a, Zuzanna Miśkiewicz 4a, Zuzanna Tarnowska 4a, Iga Sierant 4a, Szymon Mateja 4a, Franciszek Miskiewicz 4a, Zofia Borowska 4b, Lena Lepka 4b, Julia Herudzińska 4b, Marcel Wojdat 4b, Korneliusz Gumuła 4b, Patryk Paradowski 4b, Mikołaj Gretkowski 4b, Julia Czajka 4c, Julia Szwed 4c, Julia Tomala 4c, Franciszek Kaczmarski 4c, Maciej Woszczyk 4c, Gabriel Szczepański 4c, Igor Owczarz 4c.
          Życzymy pięknych wakacji, a podczas letnich wędrówek szukajcie matematyki wokół Was.
        • V Powiatowy Konkurs Recytatorski ZIELONO MI rozstrzygnięty

• 13.05.2021 22:58
        • 7 maja 2021r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie rozstrzygnięto V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zielono mi” pod hasłem „Wiosenne słońce” pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa pani Marioli Czechowskiej i Starosty Powiatu Bełchatowskiego pani Doroty Pędziwiatr.
          W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego. Celem konkursu była popularyzacja piękna języka polskiego oraz utworów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, rozwijanie ekspresji twórczej dzieci oraz integracja uczniów z różnych szkół. Konkurs odbył się w formie online – uczestnicy nadesłali filmy prezentujące wykonanie utworów.

Oto wyniki konkursu:
          Klasy I:
          1 miejsce – Nikola Bechta SP12 w Bełchatowie;
          2 miejsce – Kamil Hawrysz SP1 w Bełchatowie.

Klasy II:
          1miejsce – Nadia Wójciak SP1 w Bełchatowie;
          2 miejsce – Julian Jędrzejczyk SP12 w Bełchatowie;
          3 miejsce – Alan Siewiera SP3 w Bełchatowie.

Klasy III:
          1 miejsce: ex aequo Julia Skobel SP3 w Bełchatowie, Natasza Buresz SP12 w Bełchatowie;
          2 miejsce: Liliana Borowiecka SP13 w Bełchatowie;
          3 miejsce: Aleksandra Przyłęcka SP1 w Bełchatowie.
          Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!!

• (+48) 44 633-64-21
        Wykaz telefonów wewnętrznych: