• Dzień dyni w kl. 1d

05.11.2023

Dziś w klasie 1D  obchodziliśmy Dzień dyni.  Wzięliśmy udział w wielu zabawach z udziałem dyni, zapoznaliśmy się z jej właściwościami, rodzajami, historią, smakiem oraz zapachem. Najsmaczniejszym akcentem tego święta była degustacja pestek oraz pysznego ciasta dyniowego.

• Logo SP12
          • Czy pobiliśmy rekord w czytaniu na przerwie?

02.11.2023

Tego dowiemy się w połowie grudnia, gdy organizatorzy ogólnopolskiej  akcji opublikują wynik. Jedno wiemy z całą pewnością! Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie i chętnie wzięli udział w organizowanej 27 października 2023r.  IV OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI  BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE. Na  przerwach  uczniowie z klas 0 - 8, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły czytali fragmenty książek przyniesionych z domowych biblioteczek . Czytanie odbywało się na korytarzach oraz w strefach czytania (biblioteka, sala oddziału przedszkolnego). Liczba czytających to 568 osób. Uczniowie zarówno młodszych jak i starszych klas wykazali się dużym zaangażowaniem. Dzięki akcji poznaliśmy bliżej swoje zainteresowania czytelnicze i przypomnieliśmy sobie, jak ważne dla każdego ucznia i każdego człowieka jest czytanie. IV OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ  BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE realizowano w ramach obchodów  Kampanii Społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  W ramach tego ostatniego, w naszej szkole uczniowie mieli możliwość oglądania różnorodnych wystawek, razem z wychowawcami uczestniczyli w głośnym czytaniu w klasach, gdzie  poprzez historie literackich bohaterów niektórzy poznawali takie problemy jak m.in. autyzm, zespół Aspergera czy ADHD. W oparciu,  o przeczytane fragmenty książek  odbyły się konkursy czytelnicze na najciekawszą  ilustrację i napisanie dalszego ciągu wysłuchanego utworu. Akcja  głośnego czytania przyniosła oczekiwane rezultaty, ponieważ wielu spośród Was  odwiedziło bibliotekę szkolną i wypożyczyło  czytane książki  do domu. O wynikach konkursów czytelniczych poinformujemy Was niebawem.

• Sukces Kantylenki w Łowiczu

01.11.2023

28.10.2023 chór KANTYLENKA znów udał się w podróż, tym razem do Łowicza na V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego . Wyśpiewaliśmy SREBRNY DYPLOM w kategorii chórów jednorodnych!!! W tej kategorii nasz dziecięcy chór znalazł się obok znakomitych chórów takich jak Grodziski Chór Bogorya, Chór Żeński Eufeme z Łodzi oraz Chór Żeński OSM I i II st. w  Łodzi. Oceniali nas Jurorzy: prof.Wiesław Delimat ,prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska , prof.. Anna Domańska. Cieszymy się bardzo, że staliśmy się częścią tego pięknego wydarzenia, święta muzyki chóralnej. Po przesłuchaniach konkursowych w Sali Barokowej Muzeum Łowicza otrzymaliśmy dłuuugie brawa od publiczności. „Tradycyjnie” :):):) zostaliśmy poproszeni o zaśpiewanie kompozycji Marka Raczyńskiego „Aniele Boży” podczas Mszy św. po której zostały ogłoszone wyniki. Mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć wspaniałe chóry akademickie z Gdańska i Poznania, to cenne i niezapomniane wrażenia dla młodziutkich chórzystek. To był czas obcowania ze SZTUKĄ ! Mogliśmy zwiedzić Muzeum Łowicza, podziwiać piękno architektury w Katedrze Łowicza oraz kościele przy Szkole  Pijarskiej, w której gościnnie nas przyjęto. Kolejne wspaniałe doświadczenie!

• Wycieczka klasy IIb i IIc po Ziemi Tomaszowskiej

01.11.2023

20 października uczniowie z klasy  II b, II c udali się na wycieczkę po Ziemi Tomaszowskiej.
            Zwiedziliśmy Groty Nadgórzyckie, labirynt podziemnych sal, korytarzy i wnęk powstałych w dawnej kopalni piasku kwarcowego. Piasek był tak drobny i biały, że świetnie sprawdzał się jako element wystroju oraz znalazł swoje zastosowanie w przemyśle szklarskim.  Z zaciekawieniem słuchaliśmy legend związanych z Grotami. Następnie udaliśmy się do  Skansenu Rzeki Pilicy, zobaczyliśmy tu sporo eksponatów poświęconych  Pilicy, pojazdy wojenne z okresu II wojny światowej. W starym młynie obejrzeliśmy kolekcję poświęconą młynarstwu. Niebieskie Źródła to urzekający rezerwat krajobrazowy, który swoją nazwę zawdzięcza błękitnym plamom widocznym na powierzchni wody. Te plamy to efekt silnie pulsujących źródeł, które wypychają piasek z dna. Spacerowaliśmy  wśród natury obserwując zwierzęta i rośliny. Schron kolejowy w Konewce to jeden z czterech schronów kolejowych na terenie Polski. To obiekt wyjątkowy. Zainteresowanie, z jakim uczniowie słuchali przewodników w wymienionych miejscach  i zadawali mnóstwo pytań,  pozwala zaliczyć wycieczkę do bardzo udanych.

• Zagadki przyrodnicze klasy 2a

26.10.2023

Niesprzyjająca aura za oknem nie odebrała uczniom klasy 2a możliwości poznawania kolejnych ciekawych zagadek przyrodniczych. Dopasowanie nasion, liści, owocòw do rodzajòw poszczegòlnych drzew nie stanowi już dla nich żadnego wyzwania. Nauka poprzez zabawę to przyjemna i skuteczna forma edukacji, a przy tym ile radości i uśmiechòw na twarzach dzieci...

• Aromatyczna wizyta w piekarni klasy IIc i IIIa

25.10.2023

W dniu 17.10.2023 r. klasa IIc i IIIa wybrały się do Zakładu Ciastkarsko-Piekarniczego PSS Społem w Bełchatowie. Dzięki uprzejmości Dyrekcji piekarni mieli okazję zwiedzać zakład i  wszelkie pomieszczenia piekarnicze, zapoznać się z ciężką i odpowiedzialną pracą piekarzy. Na przywitanie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pączkami i ciasteczkami oraz po założeniu odpowiednich fartuchów i maseczek w celach higienicznych mogli uczestniczyć w  warsztatach pieczenia, wyrabiania bułeczek, chałek, rogali i ozdabiania ciasteczek, a także uczestniczyć w ich wypiekaniu. Po upieczeniu zabrali ze sobą wszystkie swoje wypieki. W sklepiku mogli również zrobić sobie potrzebne zakupy pieczywa różnego gatunku. Ogromne wrażenie zrobiły na zwiedzających, duże nowoczesne piece piekarnicze oraz sprzęt do wyrobu ciast. Zadowoleni z pełnymi brzuszkami i torbami wracaliśmy z nowymi doświadczeniami i  ogromnym bagażem wrażeń do szkoły.