Fryderyk Chopin w pracach uczniów SP12
06.05.2022Na kilku ostatnich lekcjach muzyki w klasach 4-7 dużo słuchaliśmy i rozmawialiśmy o muzyce naszego wielkiego polskiego kompozytora i pianisty jakim był FRYDERYK CHOPIN. Podsumowaniem tych wiadomości było wykonanie pracy domowej w formie prezentacji. Praca domowa nie miała charakteru konkursowego ale dzieci wykazały się tak dużą kreatywnością i zaangażowaniem, że p. Agnieszka Brzezowska , nauczyciel muzyki razem z nauczycielami plastyki p. Kamilą Chęcińską i p. Kamilą Rzymską postanowiły wyróżnić (spośród ok 220 prac) najbardziej oryginalne prace, które zostały umieszczone na wystawie szkolnej. Do pomocy w przygotowaniu prac od strony technicznej często włączali się rodzice i starsze rodzeństwo….to bardzo miłe, że z takim szacunkiem odnosimy się do twórczości FRYDERYKA CHOPINA.
I miejsce
Oskar Nawocki 4b (praca przestrzenna) i Antoni Brzezowski 4b (praca multimedialna)
II miejsce
Gabriela Ambrozik 4a, Sarleja Patrycja 4a, Sobieraj Lena 4a, Bielaś Mateusz 6a, Zuzanna Tarnowska 5a, Maria Kurowska 5a
III miejsce
Amelia Wieczorek 4b, Będniewski Nikodem 5a, Kacper Wszelaki i Bartosz Stawiak 5b, Igor Krężel 5c, Nadia Stępień 4a.
Wyróżnienia
Nowak Kajetan 7b, Szurgot Mateusz 7b, Kościn Alan 6a, Alama Eliza 5c, Piotr Kantarek i Marcel Wojdat 5b, Michalina Wiśniewska 7d, Wiktor Grzybek i Tomasz Zając 5b, Adamska Blanka 7c, Adamska Pola 4b, Blanka Perkowska 4a, Julia Langowska 4a, Alicja Gołąbczak 6a, Oliwia Jakubczak 7b, Korneliusz Gumuła 5b.GRATULUJEMY! Wszystkie wymienione osoby otrzymają drobne upominki muzyczne:)
„Bieg z książką!”
10.05.20223W dość nietypowy sposób uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły uczcili w tym roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, przypadający 23 kwietnia. Wzięli udział w „Biegu z książką!”, czyli wyścigu między klasami, podczas którego wykonywali nietypowe zadania każde z książką. Zadania sportowe przeplatały się z zadaniami czytelniczymi. Trzeba było m.in. przebiec z książką na głowie lub przetransportować ją na deskorolce – pamiętając, jak zawsze o konieczności jej poszanowania. Piątoklasiści i szóstoklasiści musieli też wykazać się m. in. umiejętnością czytania wspak, błyskawicznego wyszukiwania znaczeń w słownikach takich terminów jak np. plagiat, ekslibris. Na koniec rywalizacji zwieńczonej dyplomami i słodyczami, tworzyli i odczytywali hasła mówiące o tym, że: „Książka w życiu to podstawa, z nią najlepsza jest zabawa!”, „Jeśli znajdziesz czas na czytanie, to twoje życie lepsze się stanie!”, „ Książka i biblioteka zawsze czeka na człowieka!”.
Szkolny konkurs historyczny „DZIEŁO KONSTYTUCJI 3 MAJA”
01.05.2022„DZIEŁO KONSTYTUCJI 3 MAJA”, pod takim tytułem 29 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs historyczny zorganizowany z okazji 231 rocznicy uchwalenia konstytucji. Uchwalona 3 maja 1791 r. roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.
Niewątpliwie było to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski. Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy oraz uświadomienie uczniom znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej. Chcieliśmy też oddać hołd tym, którzy przyczynili się do powstania tego aktu - myślicielom politycznym, posłom na Sejm Wielki, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów z klas VI - VIII
Wyniki konkursu:
I miejsce - Maria Dądela z klasy 7c
II miejsce – Jakub Galus z klasy 6a
III miejsce ex aequo – Amelia Dziadkiewicz z klasy 7c, Aleksander Sałuda z klasy 7b, Filip Ślizak z klasy 8aUczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!
Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny „Nie taki język straszny”
26.04.2022Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny „Nie taki język straszny” odbył się 26 kwietnia 2022r. w SP nr 8 w Bełchatowie, miał formę rywalizacji zespołowych. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Wolna 7a, Maksymilian Mielcarz 7c, Wiktor Sobaniec 7c. Uczniowie wykazali się wiedzą gramatyczną, ortograficzną, stylistyczną i znajomością zagadnień poprawnościowych. Wywalczyli II miejsce.
1
Nabór do szkół ponadpodstawowych - akty prawne i informacje
21.04.2022Pytania na temat rekrutacji w województwie łódzkim można kierować do:
- wizytatora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego KO Jarosława Owsiańskiego
jowsianski@kuratorium.lodz.pl
tel.: 42 637 70 55 w. 46 lub 42 637 70 59 - zastępcy dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego KO Jolanty Fabiszewskiej
jfabiszewska@kuratorium.lodz.pl
tel.: 42 637 70 55 w. 55, 42 636 61 06
Akty prawne związane z naborem do szkół ponadpodstawowych
Informator – rok szkolny 2022/2023. Plik do pobrania
Zarządzenie nr 11/2022 Łódzkiego Kuratora Oświaty. Skan dokumentu
Zarządzenie nr 7/2022 Łódzkiego Kuratora Oświaty. Skan dokumentu
Zarządzenie nr 6/2022 Łódzkiego Kuratora Oświaty. Skan dokumentu
Zarządzenie nr 5/2022 Łódzkiego Kuratora Oświaty. Skan dokumentu
- wizytatora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego KO Jarosława Owsiańskiego
Akcja Rekrutacja - elektroniczne nabory do szkół ponadpodstawowych 2022/2023
21.04.2022Zapraszamy do obejrzenia materiału gdzie opowiadamy jak działa system naboru, na co zwrócić uwagę aby z postępowanie naborowe zakończyło się sukcesem i wreszcie jakie są kluczowe terminy, których nie należy lekceważyć.
Adres strony z materiałem filmowym dotyczącym naboru: https://www.youtube.com/watch?v=mQ5QpiFJXBY
Stypendium szkolne – zmiana kryterium dochodowego
21.04.2022W związku ze zmianą kryterium dochodowego uprawniającego do otrzymania stypendium szkolnego, mamy ważne informacje dla osób, które korzystają z tej formy pomocy oraz tych, które o takie wsparcie chcą się ubiegać. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w sprawie uprawnień do otrzymywania stypendium szkolnego na stronie www.belchatow.pl.
Harmonogram zebrań z rodzicami - kwiecień 2022
19.04.2022Harmonogram zebrań z rodzicami w dniach 20-21.04.2022 r.
Warsztaty wielkanocne w „zerówce”
20.04.2022W miniony poniedziałek w naszej „zerówce” zagościła świąteczna tematyka. Tego dnia klasę odwiedziła pani Anetta Jedynak- Stępnik, która pracuje w bełchatowskim muzeum. Dzięki tej wizycie, poznaliśmy ciekawy sposób na zdobienie wielkanocnych jajek techniką decoupage. Dodatkowo dzieci dekorowały swoje prace piórkami, kurczaczkami i innymi ozdobami. Tak ozdobione pisanki będą wspaniale prezentowały się na wielkanocnym stole. To były naprawdę udane zajęcia!
5
Archiwum Aktualności