Iga to pogodna i sympatyczna uczennica klasy 3c. Ostatnio jednak miała poważny dylemat: „Jak urządzić własny pokój”?. Pytań było bardzo dużo. Gdzie ustawić wymarzone meble? Jaki ma być kolor ścian? Gdzie powinna być strefa nauki, zabawy czy relaksu? Gdzie siedzisko czy huśtawka? W rozwiązaniu pomogła naszej koleżance jej mama. Pani Patrycja Siewiera jest architektem wnętrz. Jednocześnie uczniowie klasy 3c mogli poznać kolejny ciekawy zawód. Obserwowali kolejne etapy projektowania. Praca architekta to długi proces, ale przynoszący wiele satysfakcji. Dzięki pomocy mamy, pokój Igy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Widzieliśmy go na wizualizacji komputerowej. Z niecierpliwością czekamy na zaproszenie Igi do wyśnionego pokoju.
Tytuły Dobrodziej Roku 2021 i Wolontariusz Roku 2021 przyznane
20.03.2022Wielkie brawa i gratulacje dla Pani Kamili Chęcińskiej. Pani Kamila jest w naszej szkole opiekunką szkolnego wolontariatu i bardzo aktywnie inicjuje działania pomocowe na rzecz potrzebujących. Tytuły Dobrodziej Roku 2021 i Wolontariusz Roku 2021 przyznane. Trafiły one do 6 osób, które angażują się w działalność społeczną i charytatywną. Dobrodziejem Roku 2021 zostali: Barbara Maziarz i Marcin Stańczyk. Tytuł Wolontariusza Roku 2021 otrzymali zaś: Jadwiga Kowalska, Irena Stasiak, Kamila Chęcińska i Cezary Obuchowski. – Z serca dziękuję Państwu za to, co robiliście przez wiele lat i nadal robicie – powiedziała podczas wręczenia statuetek prezydent Mariola Czechowska. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych. Więcej o wyróżnionych przeczytacie na https://bit.ly/belchatow3q7zMyF
Wycieczka do Konarzewa
16.03.20229W czwartek, 10 marca uczniowie klasy III a, III b uczestniczyli w niezwykłych i interesujących zajęciach. Udaliśmy się do Zagrody Edukacyjnej Stajnia „Lusi” w Konarzewie. Wzięliśmy udział w dwóch cyklach edukacyjnych „Wielkanocny zajączek”, „Ciasteczka wielkanocne”. Przy trzasku iskier w kominku uczniowie rozmawiali o zwyczajach i tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami. Każdy uczeń własnoręcznie wykonał zajączka wielkanocnego z siana oraz udekorować zajączka z ciasta kruchego. Podczas przerwy skosztowali przygotowanych przez gospodarzy wyrobów: sera białego, dżemów owocowych, chleba z pieca oraz masła, smalcu. Na obiad była przepyszna zupa pomidorowa z makaronem. Trzecioklasiści odwiedzili również zwierzęta zamieszkujące gospodarstwo: kury, kaczki, indyki, króliki, konie, owce. Dzieci świetnie się bawiły korzystając z pięknej, słonecznej pogody, łącząc zabawę na świeżym powietrzu z warsztatami. Warsztaty poprowadzili właściciele Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie, którym serdecznie dziękujemy za ich profesjonalizm, poświęcenie i rodzinną atmosferę.
Opieka stomatologiczna
15.03.2022Uprzejmie informuje, że z dniem 2 marca 2022 roku zostało zawarte porozumienie w sprawie objęcia opieką stomatologiczną uczniów szkół prowadzonych przez Miasto Bełchatów. Porozumienie zostało zawarte na czas określony tj. od dnia 2 marca 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. Jego treść w załączeniu. W Świetle tego porozumienia opieka stomatologiczna jest realizowana od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.15 w Filii Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lodzi, mieszczącej się w Bełchatowie przy ul. Św. Barbary 1 (zgodnie z 53 ust. 3 porozumienia).
Porozumienie w sprawie objęcia opieką stomatologiczną uczniów szkół prowadzonych przez Miasto Bełchatów
porozumienie w sprawie opieki stomatologicznej.pdf
Warsztaty ,,Małego Kucharza”
14.03.202212Czy wiecie , skąd pochodzi pizza? Wszyscy myślą , że z Włoch, lecz tak nie jest. Jakie są składniki na ciasto do pizzy? Jest ich – sześć. Ile należy piec pizze? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania i zrobić swoją pizze, to koniecznie musicie iść na warsztaty - ,,Małego Kucharza” do Pizzerii DA GRASSO. Klasa 2 c – zdała egzamin na ,,Małego Kucharza” celująco. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.
„Interesujące zawody naszych bliskich” to kolejna wizyta wyjątkowych osób w kl. 3c z zakresu doradztwa zawodowego
13.03.20221W środowy poranek uczniowie kl. 3c gościli bardzo ciekawych gości: p. Barbarę Muchę - szkolną pielęgniarkę oraz p. Annę Krzaczyńską, mamę Huberta, która także jest pielęgniarką. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o początkach pielęgniarstwa. Oglądali ciekawe zdjęcia i rekwizyty, poznali poszczególne etapy edukacji pielęgniarskiej. Panie pielęgniarki poruszyły tematykę higieny oraz wartości odżywczej warzyw i owoców. Zwróciły szczególną uwagę na higienę, dokładne mycie rąk, zakładanie maseczek oraz przestrzeganie wszelkich procedur w związku z COVID–19, które mają nas ustrzec przed zakażeniem. Zachęcały dzieci do spożywania surowych warzyw i owoców, będących naturalnym źródłem witamin i minerałów. Zwróciły uwagę na pozytywny wpływ ruchu i przebywania na świeżym powietrzu z zachowaniem bezpieczeństwa zwłaszcza podczas zabaw zimą. Na zakończenie uczniowie otrzymali ciekawe gadżety od gości. Dziękujemy za interesujące spotkanie.
Weź udział w konkursie na kartkę wielkanocną
10.03.2022Prezydent Miasta Bełchatowa zaprasza na miejski konkurs plastyczny. Adresowany jest on do uczniów bełchatowskich podstawówek. Zadanie jest proste: trzeba przygotować wielkanocną kartkę. Na projekty czekamy do 25 marca. Można je przynosić osobiście lub wysłać pocztą na adres: Wydział Promocji Kultury i Sportu ul. Kościuszki 15 (I piętro, pok. 215 lub/i 23). Autorem kartki zgłoszonej do konkursu może być tylko jedna osoba. Trzeba też pamiętać, by wypełnić wszystkie potrzebne zgody, zaś pracę podpisać na odwrocie imieniem, nazwiskiem oraz informacją do jakiej klasy i szkoły chodzi uczeń. Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie, który zamieszczamy poniżej. Pobrać go także można z załącznika poniżej. Więcej szczegółów w linku
https://www.belchatow.pl/aktualnosci/10023-wez-udzial-w-konkursie-na-kartke-wielkanocna.
III Międzyszkolny Konkurs Muzyczny im. Alfonsa Brandta
07.03.2022Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Antoni Brzezowski: II miejsce
Konkurencja: III Międzyszkolny Konkurs Muzyczny im. Alfonsa Brandta
Okręg: lokalny
Pomóżmy Frankowi!
07.03.2022Frankowi możemy pomóc przekazując 1% podatku podając w rozliczeniach podatkowych numer KRS 0000037904, ale również zbierając plastikowe nakrętki. Każda ilość jest ważna. Można je dostarczyć na dyżurkę do SP12.
Mamy to! Terapia zmniejszająca poziom stresu u dzieci! Nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczno-edukacyjne i terapeutyczne!
28.02.2022Program „Stress Control” do terapii w oparciu o Biofeedback - kompleksowa terapia nauki redukcji, kontroli oraz samoregulacji procesów fizjologicznych w stresie oraz relaksacji. Utworzyliśmy w naszej szkole specjalistyczną pracownię do terapii EEG Biofeedback z nowoczesnym sprzętem EEG Biofeedback oraz profesjonalnym fotelem do terapii. EEG Biofeedback to nieinwazyjna i skuteczna technika treningu mózgu, która pomaga radzić sobie z trudnymi emocjami, ze stresem, lękiem, a także agresją, pomaga również w nauce poprzez rozwój umiejętności skupiania uwagi, zapamiętywania. Dzięki tej metodzie uczniowie uczą się, jak świadomie regulować wzorzec własnych fal mózgowych dla poprawienia wydajności pracy własnego mózgu. Celem prowadzonych treningów będzie poprawienie funkcjonowania uczniów zarówno w sferze poznawczej, jak i emocjonalno-społecznej.
Nasza szkoła wzbogaciła się o następujące narzędzia do skutecznej terapii:
- „Brain-Boy”
urządzenie do treningu wzrokowo-słuchowego metodą Warnkego; trening metodą Warnkego pomaga w zaburzeniami koncentracji uwagi, pamięci, koordynacji wzrokowo – ruchowej, w przypadku trudności w zakresie prawidłowego czytania, pisania
i mówienia.- program DYSLEKSJA PRO
Zestaw interesujących materiałów multimedialnych wspomagających umiejętność czytania i pisania, doskonalących funkcje percepcyjno-motoryczne oraz kształcących wrażliwość i świadomość ortograficzną. Praca z wykorzystaniem programu niweluje blokady w uczeniu się poprzez wzmacnianie u uczniów wiary we własne możliwości i rozbudzanie ciekawości.
- multimedialny program terapeutyczny EduBoty
Program pomaga w terapii specyficznych trudności w nauce czytania, pisania i liczenia. Wspiera rozwój funkcji psychomotorycznych. Rozwija procesy uwagi, pamięci, spostrzegania i myślenia.
Wszystkie wyżej wymienione narzędzia terapeutyczne dostarczają dzieciom pozytywnych emocji oraz wspierają aktywność i zachowania zmierzające do osiągnięcia sukcesu.
Cieszymy się, że uczniowie Dwunastki będą mogli korzystać z nowych pomocy dydaktyczno-
-edukacyjnych i terapeutycznych .Pomoce zostały zakupione w ramach Rządowego Programu na lata 2020 – 2024 „Aktywna Tablica”.
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023
01.02.2022Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 rozpoczyna się 7 lutego 2022r. i trwa do 16 marca 2022r. Dokumenty potrzebne do rekrutacji dostępne są poniżej oraz w sekretariacie szkoły. Oświadczenie o nauce religii lub etyki oraz kartę zapisu do świetlicy należy dostarczyć przy potwierdzaniu woli. Podpisane przez oboje rodziców dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu szkoły w dni robocze w godz. 7.00-15.30. Pliki rekrutacji poniżej.
Dokumentacja rektrutacji oddziału przedszkolnego - 2022/2023
Załącznik nr 2. Oświadczenie o wielodzietności
Załącznik nr 3. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu
Karta zapisu do świetlicy szkolnej
Dokumentacja rektrutacji do klasy pierwszej - 2022/2023
Karta zapisu do świetlicy szkolnej
Deklaracja informacyjna dla rodziców o przetwarzaniu danych w procesie rekrutacji
plik Deklaracji informacyjnej dla rodzców - format pdf
Ferie zimowe 2021/22 w DWUNASTCE
24.02.2022W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbywały się półkolonie dla chętnych uczniów z klas I-III. Dzieci spędzały czas bardzo interesująco i intensywnie. Miały możliwość skorzystać z różnorodnych zajęć. Były ciekawe zajęcia plastyczno-techniczne, spotkanie online z przedstawicielem policji na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu, piesza wycieczka do Muzeum Regionalnego na warsztaty plastyczne, których efektem były zamki stworzone przez chłopców i lalki wykonane przez dziewczynki. Ponadto uczniowie spędzali czas na zabawach ruchowych w sali gimnastycznej, grali w piłkę oraz uczyli się tańczyć zumbę. W programie półkolonii był również wyjazd do kina w MCK na film pt. „Sing2”. Dzieci uczestniczyły także w poranku literackim pt. „Jaśnie Pan Kern” organizowanym online przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi. Czas podczas półkolonii minął szybko i ciekawie.
23
Bal karnawałowy w „zerówce”.
24.02.2022Jak co roku w naszej szkole, ostatni dzień zajęć przed feriami, to czas wesołych zabaw, tańców i muzyki. W każdej z klas młodszych, odbyły się zabawy karnawałowe, na które dzieci czekały z wielką niecierpliwością i podekscytowaniem. Również najmłodsi z „dwunastki” mieli okazję wziąć udział w takiej klasowej imprezie. Wszystkie dzieci wspaniale przygotowały się do balu karnawałowego, ubierając piękne stroje i ciekawe maski. Na balu nie zabrakło muzyki tanecznej, kolorowych światełek, dekoracji oraz wspaniałego poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszego ucznia-Tomka. Dzieci bawiły się głośno i wesoło, czekamy na kolejne takie uroczystości!
1
Archiwum Aktualności