że uczniowie z klas: 1b, 1d, 4a, 6a, 6c, 7b, 7d i 8c od poniedziałku (28 września) do piątku (2 października; klasa 4a do 1 października) kształcą się na odległość.
Pilnie informujemy
27.09.2020
Jesteśmy w OSE
13.09.2020We wrześniu 2020 sieć komputerowa naszej szkoły została podłączona do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), której operatorem jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). W związku z dodatkowymi zabezpieczeniami łącza internetowego stosowanymi w OSE, na urządzeniach korzystających z sieci szkolnej konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego certyfikatu bezpieczeństwa w celu poprawnego wyświetlania stron internetowych.
Certyfikaty można pobrać ze strony OSE – certyfikat.ose.gov.pl (strona dostępna tylko z sieci podłączonej do OSE) lub ze strony szkoły:
Windows – windows-certyfikat-ose.zip
MacOS – macos-certyfikat-ose.zip
Android, iOS – mobile-certyfikat-ose.zip
Instrukcja instalacji – mobile-instrukcja.pdf
Informacje o projekcie OSE – ose.gov.pl
Cyberprzemoc - poradnik dla rodziców
29.09.2020Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dostęp do sieci to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem. Statystyki pokazują, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% z nich codziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z zasobów Internetu w sposób bezpieczny. Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w Internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.
Cyberprzemoc to zjawisko, które najczęściej dzieje się poza wiedzą rodziców. Może ono dotknąć każdego, zarówno najzdolniejszego ucznia, jak i tego, który na lekcjach radzi sobie nieco gorzej. Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NAS w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.
Archiwum Aktualności