22 października 2021 r. uczniowie klas VIII wzięli udział w prelekcji „Profilaktyka raka piersi”. Prowadzona ona była przez wykwalifikowaną pielęgniarkę panią Barbarę Muchę. W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki Bełchatowskiego Stowarzyszenia ,,Amazonki”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji dotyczących powstawania, leczenia oraz zapobiegania jednego z najczęstszych nowotworów występujących u kobiet. Była to również okazja do poznania metod badania piersi i wykrywania ukrytych nieprawidłowości. Mamy nadzieję, że zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami uczniowie podzielą się w swoich domach z mamami, babciami, siostrami.
Warsztaty kulinarne „zerówkowiczów”
22.10.2021Dzieci z oddziału przedszkolnego, wzięły udział w ciekawych, warsztatowych zajęciach pt. "Mali Kucharze" zorganizowanych w pizzerii DA GRASSO. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca w restauracji, miały okazję spróbować różnych składników i samodzielnie przygotowały pizzę według własnego pomysłu. Przedszkolaki ze szkolnej zerówki nie próżnowały i zaraz po zjedzeniu pysznego posiłku zabrały się za zabawę w restauracyjnym kąciku. Na zakończenie tego miłego wydarzenia, każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Czekamy na kolejne, takie ciekawe zajęcia! A oto kilka zdjęć z warsztatów kucharskich:
14
„Sadzimy drzewa”
21.10.202120 października uczniowie klasy 1b, 2a oraz 3b wzięli udział w zorganizowanym przez Górniczą Spółdzielnię Mieszkaniową pikniku ekologicznym pod hasłem „#Binków dla planety”. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą życia drzew oraz zdobyte wiadomości zastosować w praktyce. Na terenie wokół GSM sadzili drzewka pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa Bełchatów.
15
Poznajemy zawody naszych rodziców. Klasa 2c.
19.10.2021W październiku w klasie 2c odbyło się już drugie spotkanie z cyklu – „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Wcześniej odwiedziła nas mama Adasia, pani Ewa Stachowicz. Opowiadała nam o pracy w sądzie. Jest tam referendarzem sądowym. Jej praca jest bardzo ważna i odpowiedzialna.
Dzisiaj natomiast gościliśmy tatę Wiktora, pana Michała Wodo. Jest on grafikiem komputerowym. Firma, w której pracuje zajmuje się reklamami różnych towarów, usługami kserograficznymi, oklejaniem pojazdów. Jako ciekawostkę dowiedzieliśmy się , że firma pana Michała oklejała nawet samolot. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali od Pracowni ,,Zadrukowani” torby pełne niespodzianek. Spotkanie było super!!! Czekamy na kolejne!!!!1
Warsztaty profilaktyczno-artystycznych „Bajka szyta na miarę wyobraźni” w SP12
18.10.2021Uczniowie Dwunastki wzięli udział w warsztatach profilaktyczno-artystycznych „Bajka szyta na miarę wyobraźni”, prowadzonych przez panią Małgorzatę Wójcik – pisarkę, autorkę książek dla dzieci. Zajęcia odbyły się w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego – profilaktyki wśród najmłodszych. Uczniowie odkryli terapeutyczną moc bajek a także nowe, twórcze sposoby spędzania wolnego czasu.
4
Wycieczka klasy 7c, 8b i 8d do Warszawy
18.10.202113 października uczniowie klas: 7c, 8b i 8d wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. W trakcie wycieczki zwiedzili Stare Miasto i okolice, gdzie mogli zobaczyć charakterystyczne zabytki stolicy i posłuchać ciekawych historii opowiedzianych przez panią przewodnik. Niewątpliwie najciekawszym punktem programu wycieczki był Zamek Królewski z wewnętrzną częścią muzealną, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Ogrody Zamkowe i Barbakan. Na koniec uczniowie odwiedzili Muzeum Świat Iluzji, gdzie zapoznali się z wyjaśnieniem wielu złudzeń, spotykanych w życiu codziennym. Podczas wycieczki panowała miła atmosfera, dla wszystkich jej uczestników było to niezapomniane doświadczenie.
10
Wycieczka Szkolnego Koła Wolontariatu
14.10.20211W dniu 07.10.2021 r. Szkolne Koło Wolontariatu pojechało w Góry Borowskie w celu uczczenia 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przewodnikiem był Pan Adam Chęciński członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich. Pan Adam ubrany w mundur z tamtej epoki oprowadził i opowiedział historię walk, które toczyły się tutaj we wrześniu 1939 r. Miejsce, które odwiedziliśmy zwane jest ,,polskimi Termopilami'', ponieważ polscy żołnierze zatrzymali przez kilka dni wielokrotne przeważające siły wroga. Dowiedzieliśmy się, że w obronie Ojczyzny poległo w tym miejscu kilkuset polskich żołnierzy. Widzieliśmy ślady walk (pozostałości po okopach i lejów po bombach lotniczych). Jest to także teren, na którym w czasie I Wojny Światowej toczyły bitwę wojska niemieckie, rosyjskie i austrio – węgierskie. Na zakończenie przed pomnikiem upamiętniającym polskich żołnierzy zapaliliśmy symboliczny znicz.
KONSULTACJE ONLINE DLA RODZICÓW
10.10.2021Przypominamy, że 12.10.2021r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędą się konsultacje online na platformie Ms Teams.
Leśna wycieczka klasy 3c
10.10.2021W słoneczny wrześniowy poranek uczniowie klasy 3c z opiekunami i przewodnikiem p. Maciejem Kusznerukiem wyruszyli na historyczną wycieczkę śladami obrońców Bełchatowa z okresu II wojny światowej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści p. Macieja o okropnościach wojny, bohaterstwie polskich żołnierzy. Z zainteresowaniem oglądali schrony, okopy położone w Księżym Młynie, Oleśniku i Wilczym Ługu. Nie zabrakło akcentów osobistych – uczniowie zapalili znicz na leśnej mogile żołnierskiej, a jeden z uczniów – Hubert, dołączył osobisty list o treści: „Niech żyje Polska!” Gest naszego kolegi wzruszył wszystkich. Był też czas na relaks i posiłek. Dzięki ciekawej lekcji wiemy, że warto znać historię swojej małej ojczyzny! Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z wycieczki.
3
Wycieczka do lasu
10.10.2021Uczniowie klas Ia i Id dnia 23 września, a 1 października 2021 r. uczniowie klasy Ib i Ic odwiedzili szkółkę leśną Borowiny. Po swoją leśną przygodę uczniowie wyruszyli ścieżką edukacyjną, składającą się z ośmiu opowieści: o ssakach leśnych, ptakach, owadach, grzybach, drzewach naszych lasów, drewnie, ochronie środowiska oraz ekologicznych źródłach energii. Podczas spaceru uczniowie mogli dostrzec zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawać pospolite drzewa w naturalnym środowisku, poznać uprawy leśne, czyli szkółkę drzew, a przede wszystkim zrozumieć konieczność ochrony lasu przez człowieka.
W poznawaniu jesiennego lasu towarzyszył wszystkim wspaniały humor, apetyt oraz piękna pogoda.4
Rozwijaj talent z miejskim stypendium
06.10.2021Artyści, którzy odnoszą znaczące sukcesy, mogą się ubiegać o miejskie stypendium, właśnie trwa nabór wniosków. Podobnie rzecz ma się ze sportowcami oraz ich trenerami – na nich również czekają nagrody Miasta Bełchatowa. Wnioski o gratyfikację można składać do połowy października. Dokumenty potrzebne do starania się o stypendium oraz informacje i regulamin można porbrać pod aresem https://belchatow.pl/aktualnosci/9507-rozwijaj-talent-z-miejskim-stypendium.
Szczegółowe informacje na temat stypendiów artystycznych i sportowych otrzymać można również w Wydziale Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego magistratu (ul. Kościuszki 15, tel. 44 733 51 01, 44 733 51 63).
Sukces naszych uczniów w Konkursie Piosenki Ekologicznej
05.10.202101.10.2021 odbył się Piknik Stowarzyszeń powiatu bełchatowskiego. W czasie trwania pikniku odbywał się Konkurs Piosenki Ekologicznej , w którym brały udział również uczennice z naszej szkoły. Na scenie "Gigantów Mocy" wystąpili uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych od przedszkolaków po licealistów. W kategorii młodszej, szkoły podstawowe kl. I-III, II miejsce zajął duet Liliana Maszewska i Zofia Kęsy uczennice klasy II. W kategorii starszej, szkoły podstawowe kl. IV-VIII, II miejsce zajęła Lena Sobieraj uczennica klasy IV.
GRATULUJEMY naszym uczennicom debiutu scenicznego!!!3
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2021/2022
29.09.2021Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza Kandydatów do Samorządu Uczniowskiego klas IV – VIII. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. W dniu 29.09.2021 r. uczniowie głosowali na jednego z wybranych Kandydatów. Komisja wyborcza wchodziła do poszczególnych klas i zbierała głosy do urny wyborczej.
OSTATECZNE WYNIKI GŁOSOWANIA DO SAMORZĄDU UCNIOWSKIEGO:
1. Adam Gajda – 107 głosów
2. Iga Wejder – 67 głosów
3. Zuzanna Wieczorek – 38 głosów
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały:
p. Ewa Troczyńska
p. Emilia Gąciarz
p. Kamila Chęcińska
Archiwum Aktualności