Tego dowiemy się w połowie grudnia, gdy organizatorzy ogólnopolskiej akcji opublikują wynik. Jedno wiemy z całą pewnością! Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie i chętnie wzięli udział w organizowanej 27 października 2023r. IV OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE. Na przerwach uczniowie z klas 0 - 8, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły czytali fragmenty książek przyniesionych z domowych biblioteczek . Czytanie odbywało się na korytarzach oraz w strefach czytania (biblioteka, sala oddziału przedszkolnego). Liczba czytających to 568 osób. Uczniowie zarówno młodszych jak i starszych klas wykazali się dużym zaangażowaniem. Dzięki akcji poznaliśmy bliżej swoje zainteresowania czytelnicze i przypomnieliśmy sobie, jak ważne dla każdego ucznia i każdego człowieka jest czytanie. IV OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE realizowano w ramach obchodów Kampanii Społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W ramach tego ostatniego, w naszej szkole uczniowie mieli możliwość oglądania różnorodnych wystawek, razem z wychowawcami uczestniczyli w głośnym czytaniu w klasach, gdzie poprzez historie literackich bohaterów niektórzy poznawali takie problemy jak m.in. autyzm, zespół Aspergera czy ADHD. W oparciu, o przeczytane fragmenty książek odbyły się konkursy czytelnicze na najciekawszą ilustrację i napisanie dalszego ciągu wysłuchanego utworu. Akcja głośnego czytania przyniosła oczekiwane rezultaty, ponieważ wielu spośród Was odwiedziło bibliotekę szkolną i wypożyczyło czytane książki do domu. O wynikach konkursów czytelniczych poinformujemy Was niebawem.
Warsztaty archeologiczne kl. 1c w Muzeum Regionalnym
02.11.2023Klasa 1c w dniu dzisiejszym odwiedziła Muzeum Regionalne w Bełchatowie, gdzie zwiedziła wnętrza dworskie . Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca archeologa i sami odkryli zasypane "skarby".
12
Sukces Kantylenki w Łowiczu
01.11.202328.10.2023 chór KANTYLENKA znów udał się w podróż, tym razem do Łowicza na V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego . Wyśpiewaliśmy SREBRNY DYPLOM w kategorii chórów jednorodnych!!! W tej kategorii nasz dziecięcy chór znalazł się obok znakomitych chórów takich jak Grodziski Chór Bogorya, Chór Żeński Eufeme z Łodzi oraz Chór Żeński OSM I i II st. w Łodzi. Oceniali nas Jurorzy: prof.Wiesław Delimat ,prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska , prof.. Anna Domańska. Cieszymy się bardzo, że staliśmy się częścią tego pięknego wydarzenia, święta muzyki chóralnej. Po przesłuchaniach konkursowych w Sali Barokowej Muzeum Łowicza otrzymaliśmy dłuuugie brawa od publiczności. „Tradycyjnie” :):):) zostaliśmy poproszeni o zaśpiewanie kompozycji Marka Raczyńskiego „Aniele Boży” podczas Mszy św. po której zostały ogłoszone wyniki. Mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć wspaniałe chóry akademickie z Gdańska i Poznania, to cenne i niezapomniane wrażenia dla młodziutkich chórzystek. To był czas obcowania ze SZTUKĄ ! Mogliśmy zwiedzić Muzeum Łowicza, podziwiać piękno architektury w Katedrze Łowicza oraz kościele przy Szkole Pijarskiej, w której gościnnie nas przyjęto. Kolejne wspaniałe doświadczenie!
19
Wycieczka klasy IIb i IIc po Ziemi Tomaszowskiej
01.11.202320 października uczniowie z klasy II b, II c udali się na wycieczkę po Ziemi Tomaszowskiej.
Zwiedziliśmy Groty Nadgórzyckie, labirynt podziemnych sal, korytarzy i wnęk powstałych w dawnej kopalni piasku kwarcowego. Piasek był tak drobny i biały, że świetnie sprawdzał się jako element wystroju oraz znalazł swoje zastosowanie w przemyśle szklarskim. Z zaciekawieniem słuchaliśmy legend związanych z Grotami. Następnie udaliśmy się do Skansenu Rzeki Pilicy, zobaczyliśmy tu sporo eksponatów poświęconych Pilicy, pojazdy wojenne z okresu II wojny światowej. W starym młynie obejrzeliśmy kolekcję poświęconą młynarstwu. Niebieskie Źródła to urzekający rezerwat krajobrazowy, który swoją nazwę zawdzięcza błękitnym plamom widocznym na powierzchni wody. Te plamy to efekt silnie pulsujących źródeł, które wypychają piasek z dna. Spacerowaliśmy wśród natury obserwując zwierzęta i rośliny. Schron kolejowy w Konewce to jeden z czterech schronów kolejowych na terenie Polski. To obiekt wyjątkowy. Zainteresowanie, z jakim uczniowie słuchali przewodników w wymienionych miejscach i zadawali mnóstwo pytań, pozwala zaliczyć wycieczkę do bardzo udanych.13
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej
01.11.202330 października 2023r. odbyły się w DWUNASTCE wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie. Naszą szkołę reprezentować będzie uczennica klasy 7c Maria Szczęsna. Gratulujemy!!!
7
Domki dla kotów
08.11.2023We wrześniu uczniowie klas piątych przygotowali dla przyszkolnych, ale bezdomnych kotów specjalne domki. Każdy z piątoklasistów wykazał się ogromną empatią i z dużym zaangażowaniem tworzył wzmocnione, ocieplone styropianem budki, które w środku wyłożone zostały mięciutkimi kocami lub ręcznikami. Aby uchronić swoje budowle przed wilgocią uczniowie dokładnie obłożyli je folią. W niektórych domkach nie zabrakło niespodzianek - małych zabawek. Mamy nadzieję, że powstałe budki staną się ciepłym schronieniem dla naszych przyszkolnych kotów jesienią i zimą.
13
Archiwum Aktualności