• Rekrutacja 2024/2025

• Deklaracja informacyjna

• 31.01.2023 12:05
        • Plik klauzuli inofrmacyjnej w formacje pdf
          Klauzula informacyjna rekrutacja.pdf
        • Administrator danych osobowych
          im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie,
          ul. Budryka 7, 97-400 Bełchatów

Informacja o przetwarzaniu danych w procesie rekrutacji

W związku z przetwarzaniem danych osobowych Państwa i Państwa dzieci w procesie rekrutacji  informujemy, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie, ul. Budryka 7, 97-400 Bełchatów, zwana dalej Szkołą.

2. Kontakt do  inspektora  ochrony danych w Szkole: Anna Jędrzejewska: e-mail iod@sp1belchatow.pl.

3. Pani/Pana dane osobowe oraz dane Pani/Pana dziecka będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji do Szkoły/oddziału przedszkolnego w Szkole.

4. Podstawą prawną przetwarzania danych są przepisy artykułu 150 oraz 151 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59, 949, 2203). Podanie danych jest niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji Państwa dziecka do szkoły/oddziału przedszkolnego w Szkole.

5. Zakres przetwarzanych danych jest zgodny z przepisami oświatowymi i dotyczy danych niezbędnych do przeprowadzenia procesu rekrutacji do Szkoły/oddziału przedszkolnego w Szkole.

6. W przypadku przyjęcia dziecka do Szkoły/oddziału przedszkolnego w Szkole, dane osobowe zebrane w procesie rekrutacji będą przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko uczęszcza do danej placówki oraz zgodnie z przepisami archiwizacyjnymi.

7. W przypadku nieprzyjęcia dziecka do Szkoły/oddziału przedszkolnego w Szkole dane osobowe zebrane w procesie rekrutacji przechowywane będą przez okres roku, chyba że w okresie tym na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.

8. Dostęp do danych osobowych będzie przysługiwał wyłącznie upoważnionym pracownikom Szkoły.

9. Zebrane dane mogą być udostępniane organowi prowadzącemu Szkołę, władzom oświatowym oraz przedstawicielom instytucji publicznych w ramach prowadzonego postępowania.

10. Przysługują Pani/Panu żądanie dostępu do danych osobowych oraz poprawianie danych osobowych.

11. Ponadto przysługuje Pani/Panu prawo do usunięcia danych lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, o ile nie wystąpią okoliczności ograniczające realizację tych praw.

12. Przysługuje Pani/Panu skarga do organu nadzorczego -  Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli sądzi Pan/Pani że przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów RODO:  https://uodo.gov.pl/pl/p/skargi

• Dlaczego my?

nasze zalety
        • Przyjazna atmosfera