• Aktualności biblioteczne

• Rok 2023/2024

• Święto Książki w naszej szkole!

• 04.04.2024 12:15
        • Poczynając od  1995r., każdego 23 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nie zapominamy o tym dniu również w naszej szkole!  Jak co roku, w kwietniu,  biblioteka organizuje  szkolne Święto Książki. W ramach tegorocznych obchodów uczniowie będą mogli wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
          Mając na uwadze popularyzowanie czytelnictwa, a także  rozwijanie:
          * umiejętności precyzyjnego przedstawiania argumentów, pięknego, sugestywnego mówienia -  kl. VIII, VII zapraszamy do udziału w konkursie oratorskim nt.: Wpływ czytania na rozwój człowieka ogólnie i mój własny;
          * zainteresowań czytelniczych i historycznych – klasom VI, V proponujemy konkurs czytelniczo - historyczny pt. „Czy znasz mity greckie?”;
          * umiejętności manualnych, pomysłowości, artystycznego eksperymentowania -  kl. IV  zachęcamy do wykonania zakładki do książki;
          * logicznego myślenia i pogłębiania wiedzy o książkach i bibliotece –  kl. III,  II wezmą udział w konkursie  wiedzowym z łamigłówkami „Jestem super czytelnikiem!”.
          Uczniów klas pierwszych oraz „zerówkowiczów” czeka  spotkanie pod nazwą „ Proszę Państwa, oto Miś!”  przygotowane przez koleżanki z Koła Bibliotecznego  oraz wystawa książek z klasyki literatury dziecięcej, których bohaterami jest miś. Po spotkaniach i obejrzeniu wystawy nasi najmłodsi będą mieć możliwość rozwijania talentów plastycznych biorąc udział w konkursie ”Portret mojego ulubionego misia”.
          Wszystkim uczniom szkoły proponujemy udział  w akcji „Książka do biblioteki szkolnej"! W związku z pozyskaniem dla biblioteki szkolnej pieniędzy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa każdy uczeń szkoły może zaproponować książkę, o którą chciałby, żeby wzbogaciła się biblioteka szkolna. Propozycje należy wrzucać do skrzynki stojącej przy wejściu do biblioteki.
          I jeszcze jedna informacja: regulaminy do wszystkich konkursów znajdują się na tablicy przy bibliotece.