Wykaz telefonów wewnętrznych w szkole
- Sekretariat:
- numer 11
- Główny księgowy:
- numer 41
- Kadry i płace:
- numer 50
- Kierownik gospodarczy:
- numer 22
- Pielęgniarka:
- numer 24
- Biblioteka:
- numer 33
- Pedagog gabinet 23 Dorota Krasoń, Eliza Stępień
- numer 21
- Logopeda gabinet 44: Emilia Łabędzka, Aleksandra Purzyńska
- numer 14
- Pedagog gabinet 135: Barbara Szczypiór, Joanna Zochniak, Sandra Kozłowska
- numer 29
- Psycholog Kamila Idzikowska
- numer 48
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W BEŁCHATOWIE
Dwunastka to szkoła na MEEE...DAL! :)
Wycieczka do muzeum - ,,Opoczyńska pisanka”
13.04.202205.04. – klasa 2c odwiedziła Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Tam odbyło się ciekawe spotkanie z artystkami ludowymi z Bielowic, które omówiły i pokazały sposób ozdabiania wielkanocnej pisanki. Za pomocą specjalnego pisaka maczanego w wosku, potem podgrzanego w świecy można pisać lub rysować wzorki na jajku. Nie jest to łatwe, lecz przy pomocy pań, szybko nauczyliśmy się tej metody. Tak ozdobione jajka, trafiły potem do pojemników z farbą. Powstały piękne opoczyńskie pisanki. Wszyscy mogli podziwiać także piękne ludowe stroje, w które ubrane były panie. Na koniec spotkania, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i wróciliśmy do szkoły. Opoczyńskie pisanki zanieśliśmy do naszych domów.
7
Laureaci Miejskiego Konkursu Wielkanocnego nagrodzeni
11.04.2022Prezydent Mariola Czechowska wręczyła nagrody laureatom miejskiego konkursu na kartkę wielkanocną. Zwycięskie oraz wyróżnione prace można podziwiać na pokonkursowej wystawie w holu bełchatowskiego magistratu do 23 kwietnia. W drugiej kategorii, klas IV – VIII wyróżnienie trafiło do naszej uczennicy Nadii Stępień. Gratulujemy! Zapraszamy do oglądania nagrodzonych i wyróżnionych prac w holu bełchatowskiego urzędu miasta – tuż obok Sali Herbowej. Wszystkie konkursowe prace będą również prezentowane na facebookowym profilu UM @Miasto Bełchatów.
Konkurs Literacki „Jan Kochanowski i jego epoka"
11.04.20227 kwietnia odbył się w II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie Międzyszkolny Konkurs Literacki „Jan Kochanowski i jego epoka". Uczniowie z czterech szkół zmagali się z twórczością poety z Czarnolasu oraz wiedzą z okresu odrodzenia. Wśród zwycięzców, na trzecim miejscu znalazła się nasza uczennica Martyna Wolna. Wyróżnione w konkursie zostały również Julia Famulska i Zuzanna Wieczorek. Gratulujemy!
Kolorowe ozdoby wielkanocne
11.04.2022Konkurs na "Ozdoby Wielkanocne " rozstrzygnięty! Wpłynęło 78 prac, z których 17 zostało wyróżnionych równorzędnymi nagrodami w dwóch kategoriach wiekowych. Wszystkie prace można zobaczyć podczas wystawie pokonkursowej w Miejskim Centrum Kultury Giganty Mocy do końca kwietnia 2022 r. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz uczen - Alan Zieliński. Gratulujemy Alanowi!
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I - III
02.04.20221330 marca 2022r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. 19-u uczestników w wiosennym nastroju recytowało wiersze o różnorodnej tematyce. Jury konkursu przyznało trzy główne nagrody. Otrzymały je:
1. Maja Kępska z klasy 1b
2. Ewa Molo z klasy 2d
3. Iga Siewiera z klasy 3cJury, spośród nagrodzonych wytypowało 2 uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę w XXVI małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez MCK w Bełchatowie.Są to:
1. Ewa Molo z klasy 2d
2. Iga Siewiera z klasy 3c
GRATULUJEMY!
Dzień bez plecaka w SP12
01.04.2022Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, sklepowy wózek, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja.
16Dzień bez plecaka wymyślony został przez amerykańską aktywistkę i założycielką fundacji, Mongai Fankam. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, w którym szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci. Zainteresowała tematem nauczycieli oraz całą szkolną społeczność. Zwyczaj trafił także do Polski i jest traktowany jako forma integracji, zabawy i odpoczynku od nauki. Uczniowie SP12 obchodzili Dzień bez plecaka 1.04.2022 r. - zapraszamy do fotogalerii.
,,Poznajemy zawody naszych rodziców” – klasa 2 c
28.03.202212Za nami kolejne spotkanie. W lutym odwiedził naszą klasę tata Samanty – pan Sebastian Nałudka. Jest starszym oficerem żeglugi morskiej . Pływa na największym kontenerowcu świata MSC RAPALLO. Praca ta jest bardzo trudna, odpowiedzialna, a czasem niebezpieczna. Pływa po całym świecie, jego najdłuższa podróż trwała 7 miesięcy. Pan Sebastian bardzo lubi swoją pracę , lecz tęskni za rodziną. W marcu , był kolejny gość - pan Arkadiusz Dąbrówka, tata Victorii. Przyleciał do Polski z Anglii. Jest tam kierowcą zawodowym, który rozwozi sprzęt medyczny dużym tirem. Pokazał nam filmiki, na których nagrał swój samochód, swoją pracę. Wcześniej opowiedział o różnych środkach transportu. Robiliśmy doświadczenie, jak mocny jest pas, który może pociągnąć drugi samochód. Na zakończenie naszych spotkań, były wspólne zdjęcia, wręczenie laurek, a potem słodki poczęstunek. Takie lekcje , bardzo nam się podobają. Czekamy na kolejnych gości.
„Wagary kl. 3b w Muzeum ”
23.03.202218 marca uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w niezwykłej lekcji… Jak zmieniła się szkoła na przestrzeni lat? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy podczas zajęć muzealnych – „W szkole pradziadka”. Odbyła się prezentacja starych fotografii z życia szkoły, świadectw szkolnych, zeszytów, teczek szkolnych z dawnych lat. Zobaczyliśmy grupowe fotografie klas, na których uczniowie nosili mundurki z przyszytą tarczą szkolną. Dowiedzieliśmy się, że nasi dziadkowie chodzili do szkoły także w soboty. Niektórzy z nas zasiedli w szkolnej ławce, w blacie której znajdowały się otwory na kałamarze. Podjęliśmy próbę pisania „stalówką” z użyciem atramentu z kałamarza i „suszki - bibuły”, aby nie zrobić kleksów. Największe wrażenie zrobiły na nas kary dla niegrzecznych uczniów, spróbowaliśmy klęczeć na grochu z podniesionymi rękami. Dziękujemy Panu Cezaremu Bukowiec za interesującą lekcję historii.
Wymarzony pokój Igi
23.03.20222Iga to pogodna i sympatyczna uczennica klasy 3c. Ostatnio jednak miała poważny dylemat: „Jak urządzić własny pokój”?. Pytań było bardzo dużo. Gdzie ustawić wymarzone meble? Jaki ma być kolor ścian? Gdzie powinna być strefa nauki, zabawy czy relaksu? Gdzie siedzisko czy huśtawka? W rozwiązaniu pomogła naszej koleżance jej mama. Pani Patrycja Siewiera jest architektem wnętrz. Jednocześnie uczniowie klasy 3c mogli poznać kolejny ciekawy zawód. Obserwowali kolejne etapy projektowania. Praca architekta to długi proces, ale przynoszący wiele satysfakcji. Dzięki pomocy mamy, pokój Igy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Widzieliśmy go na wizualizacji komputerowej. Z niecierpliwością czekamy na zaproszenie Igi do wyśnionego pokoju.
Tytuły Dobrodziej Roku 2021 i Wolontariusz Roku 2021 przyznane
20.03.2022Wielkie brawa i gratulacje dla Pani Kamili Chęcińskiej. Pani Kamila jest w naszej szkole opiekunką szkolnego wolontariatu i bardzo aktywnie inicjuje działania pomocowe na rzecz potrzebujących. Tytuły Dobrodziej Roku 2021 i Wolontariusz Roku 2021 przyznane. Trafiły one do 6 osób, które angażują się w działalność społeczną i charytatywną. Dobrodziejem Roku 2021 zostali: Barbara Maziarz i Marcin Stańczyk. Tytuł Wolontariusza Roku 2021 otrzymali zaś: Jadwiga Kowalska, Irena Stasiak, Kamila Chęcińska i Cezary Obuchowski. – Z serca dziękuję Państwu za to, co robiliście przez wiele lat i nadal robicie – powiedziała podczas wręczenia statuetek prezydent Mariola Czechowska. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych. Więcej o wyróżnionych przeczytacie na https://bit.ly/belchatow3q7zMyF
Wycieczka do Konarzewa
16.03.20229W czwartek, 10 marca uczniowie klasy III a, III b uczestniczyli w niezwykłych i interesujących zajęciach. Udaliśmy się do Zagrody Edukacyjnej Stajnia „Lusi” w Konarzewie. Wzięliśmy udział w dwóch cyklach edukacyjnych „Wielkanocny zajączek”, „Ciasteczka wielkanocne”. Przy trzasku iskier w kominku uczniowie rozmawiali o zwyczajach i tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami. Każdy uczeń własnoręcznie wykonał zajączka wielkanocnego z siana oraz udekorować zajączka z ciasta kruchego. Podczas przerwy skosztowali przygotowanych przez gospodarzy wyrobów: sera białego, dżemów owocowych, chleba z pieca oraz masła, smalcu. Na obiad była przepyszna zupa pomidorowa z makaronem. Trzecioklasiści odwiedzili również zwierzęta zamieszkujące gospodarstwo: kury, kaczki, indyki, króliki, konie, owce. Dzieci świetnie się bawiły korzystając z pięknej, słonecznej pogody, łącząc zabawę na świeżym powietrzu z warsztatami. Warsztaty poprowadzili właściciele Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie, którym serdecznie dziękujemy za ich profesjonalizm, poświęcenie i rodzinną atmosferę.
Opieka stomatologiczna
15.03.2022Uprzejmie informuje, że z dniem 2 marca 2022 roku zostało zawarte porozumienie w sprawie objęcia opieką stomatologiczną uczniów szkół prowadzonych przez Miasto Bełchatów. Porozumienie zostało zawarte na czas określony tj. od dnia 2 marca 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. Jego treść w załączeniu. W Świetle tego porozumienia opieka stomatologiczna jest realizowana od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.15 w Filii Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lodzi, mieszczącej się w Bełchatowie przy ul. Św. Barbary 1 (zgodnie z 53 ust. 3 porozumienia).
Porozumienie w sprawie objęcia opieką stomatologiczną uczniów szkół prowadzonych przez Miasto Bełchatów
porozumienie w sprawie opieki stomatologicznej.pdf
Warsztaty ,,Małego Kucharza”
14.03.202212Czy wiecie , skąd pochodzi pizza? Wszyscy myślą , że z Włoch, lecz tak nie jest. Jakie są składniki na ciasto do pizzy? Jest ich – sześć. Ile należy piec pizze? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania i zrobić swoją pizze, to koniecznie musicie iść na warsztaty - ,,Małego Kucharza” do Pizzerii DA GRASSO. Klasa 2 c – zdała egzamin na ,,Małego Kucharza” celująco. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.
Licznik wizyt na stronie SP12
liczba odwiedzin: 1554086Nabór do szkół ponadpodstawowych
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi naboru do szkół pondpodstawowych
X edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa na rok 2025
Narodowe Forum Muzyki "Śpiewająca Polska"
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w SP12
Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie otrzymała w 2024 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Kwota wsparcia finansowego ze środków budżetu państwa przypisanych do Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” to zł. 12000,00, wysokość finansowego wkładu własnego organu prowadzącego to zł. 3000,00. Całkowita wartość dotacji wynosi zł. 15000,00, które otrzymała nasza szkoła.
Poradnik dla rodziców 4-klasistów
Już teraz można pobrać bezpłatny Poradnik dla rodziców 4-klasistów „Zapanuj nad ekranami”, z którego można dowiedzieć się między innymi, dlaczego warto wprowadzić kontrolę rodzicielską na laptopie i jak to zrobić
Pobierz pordanik "Zapanuj nad ekranem" - Zapanuj_nad_ekranem.pdf
Oferty ubezpieczeniowe 2024/2025
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami firm ubezpieczeniowych w roku szkolnym 2024/2025
Telefon zaufania
Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci
i Młodzieży
Poradnik dla rodziców
OSE Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
Certyfikaty można pobrać ze strony OSE – certyfikat.ose.gov.pl (strona dostępna tylko z sieci podłączonej do OSE)
lub ze strony szkoły:
Windows – windows-certyfikat-ose.zip
MacOS – macos-certyfikat-ose.zip
Android, iOS – mobile-certyfikat-ose.zip
Instrukcja instalacji – mobile-instrukcja.pdf
Informacje o projekcie OSE – ose.gov.pl
Zapraszamy do zapoznania się z założeniami programu i jego realizacją w SP12
Godziny dostępności nauczycieli
Wykaz telefonów wewnętrznych
Sekretariat: numer 11
Główny księgowy: numer 41
Kadry i płace: numer 50
Kierownik gospodarczy: numer 22
Pielęgniarka: numer 24
Biblioteka: numer 33
Pedagog
gabinet 23 Barbara Szczypiór - numer 21
gabinet 44 Eliza Stępień, Monika Gliszczyńska, Aleksandra Purzyńska - numer 14
gabinet 135 Monika Sadzińska, Joanna Zochniak - numer 29
Psycholog Kamila Idzikowska - numer 48
Deklaracja dostępności
Egzamin ósmoklasisty
Ochrona danych osobowych
Nasze media społecznościowe
Archiwum naszych sukcesów
Zajęcia pozalekcyjne 2023/2024
Aktualności
- Zebrania z rodzicami w dniach 09 - 10.04.2025r. (środa, czwartek)
- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Dwunastce
- Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2025/2026
- Nabór do szkół ponadpodstawowych 2025/2026 - akty prawne i informacje
- Konkursie wiedzy ogólnej "Omnibus Bronka"
- I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - City round
- VII Powiatowy Konkurs Spektakli Profilaktycznych rozstrzygnięty
- Wiosna rozkwita w zerówce!
- Zakończenie XXV edycji akcji „Góra Grosza” w SP12
- Dzień bez plecaka i powitanie wiosny w SP12! 🌸🎒
- Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w skoku wzwyż
- Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy dla klas I-III
- Europejski Dzień Mózgu w SP12
- Turniej Piłki Nożnej "KU CZCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH" - sportowa rywalizacja i pamięć historyczna
- VI Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie prezentuje swoją ofertę edukacyjną dla uczniów klas ósmych
- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w SP12
- Co o Bełchatowie mówią uczniowie naszej szkoły
- Regulamin szkolnego konkursu bibliotecznego ”Z książką mi do twarzy! Przyłapani na czytaniu”
- Przypomnienie o upływającym terminie naboru do oddziału przedszkolnego
- Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie
Godziny dzwonków
Niedziela 06.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLogowanie
Prawo autorskie
Materiały graficzne, zdjęcia
i inspiracje wykorzystane na stronie pochodzą: