Harmonogram zebrań z rodzicami w dniach 20-21.04.2022 r.
Zapraszamy na ekologiczny spektakl pod tytułem „Kosmolenie ratują Ziemię"
21.04.2022Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska wraz z Miejskim Centrum Kultury zapraszają najmłodszych bełchatowian na ekologiczny spektakl pod tytułem „Kosmolenie ratują Ziemię" w wykonaniu Teatru Kultureska, który odbędzie się 8 maja 2022 roku o godzinie 17:00 w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Będzie to wesoła lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Z zabawnej historii płynie do widzów wartościowy morał: "Jeżeli zadbacie o przyrodę, możecie stać się ziemskimi bohaterami". Zapraszamy Was w magiczną kosmiczną podróż w czasie... Jest rok 3030. Ziemię ogarnęła zagłada. Przez zanieczyszczenia z planety zniknęły rośliny i zwierzęta. Pośród dymu i zgliszczy słychać tylko płacz ostatniej żyjącej istoty – Kropelki Wody. Tymczasem, gdzieś daleko w kosmosie, na odległej planecie żyją w spokoju Kosmolenie. Ewa, która ciągle ziewa i Michał Kichał – to największe kosmiczne leniuchy. W ich duszy tli się jednak marzenie – chcieliby zostać bohaterami przestworzy. Pewnego dnia na ich planetę dociera wiadomość z Ziemi z błaganiem o pomoc. Czy zareagują? Czy uda się uratować najpiękniejszą planetę w kosmosie? Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Bilety na spektakl w cenie 20 zł do nabycia w kasie MCK oraz w systemie sprzedaży online Miejskiego Centrum Kultury. Sponsorem wydarzenia jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bełchatowie.
Warsztaty wielkanocne w „zerówce”
20.04.2022W miniony poniedziałek w naszej „zerówce” zagościła świąteczna tematyka. Tego dnia klasę odwiedziła pani Anetta Jedynak- Stępnik, która pracuje w bełchatowskim muzeum. Dzięki tej wizycie, poznaliśmy ciekawy sposób na zdobienie wielkanocnych jajek techniką decoupage. Dodatkowo dzieci dekorowały swoje prace piórkami, kurczaczkami i innymi ozdobami. Tak ozdobione pisanki będą wspaniale prezentowały się na wielkanocnym stole. To były naprawdę udane zajęcia!
5
Wyniki II Powiatowego Konkursu Biologicznego „Szkiełko i oko”
13.04.2022I miejsce
Zofia Tarka – Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie
II miejsce
Małgorzata Podlejska – Szkoła Podstawowa w Łękińsku
III miejsce
Barbara Czyżewska - Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie
Wyróżnienie:
Franciszek Lisowski – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bełchatowie
Natalia Sowa – Szkoła Podstawowa w Łękińsku
Michał Grącki – Szkoła Podstawowa w Łękińsku
GRATULUJEMY!!!
Wręczenie nagród odbędzie się 27.04.2022r. godz. 11.30 w auli Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.
Wycieczka do muzeum - ,,Opoczyńska pisanka”
13.04.202205.04. – klasa 2c odwiedziła Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Tam odbyło się ciekawe spotkanie z artystkami ludowymi z Bielowic, które omówiły i pokazały sposób ozdabiania wielkanocnej pisanki. Za pomocą specjalnego pisaka maczanego w wosku, potem podgrzanego w świecy można pisać lub rysować wzorki na jajku. Nie jest to łatwe, lecz przy pomocy pań, szybko nauczyliśmy się tej metody. Tak ozdobione jajka, trafiły potem do pojemników z farbą. Powstały piękne opoczyńskie pisanki. Wszyscy mogli podziwiać także piękne ludowe stroje, w które ubrane były panie. Na koniec spotkania, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i wróciliśmy do szkoły. Opoczyńskie pisanki zanieśliśmy do naszych domów.
7
Laureaci Miejskiego Konkursu Wielkanocnego nagrodzeni
11.04.2022Prezydent Mariola Czechowska wręczyła nagrody laureatom miejskiego konkursu na kartkę wielkanocną. Zwycięskie oraz wyróżnione prace można podziwiać na pokonkursowej wystawie w holu bełchatowskiego magistratu do 23 kwietnia. W drugiej kategorii, klas IV – VIII wyróżnienie trafiło do naszej uczennicy Nadii Stępień. Gratulujemy! Zapraszamy do oglądania nagrodzonych i wyróżnionych prac w holu bełchatowskiego urzędu miasta – tuż obok Sali Herbowej. Wszystkie konkursowe prace będą również prezentowane na facebookowym profilu UM @Miasto Bełchatów.
Konkurs Literacki „Jan Kochanowski i jego epoka"
11.04.20227 kwietnia odbył się w II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie Międzyszkolny Konkurs Literacki „Jan Kochanowski i jego epoka". Uczniowie z czterech szkół zmagali się z twórczością poety z Czarnolasu oraz wiedzą z okresu odrodzenia. Wśród zwycięzców, na trzecim miejscu znalazła się nasza uczennica Martyna Wolna. Wyróżnione w konkursie zostały również Julia Famulska i Zuzanna Wieczorek. Gratulujemy!
Kolorowe ozdoby wielkanocne
11.04.2022Konkurs na "Ozdoby Wielkanocne " rozstrzygnięty! Wpłynęło 78 prac, z których 17 zostało wyróżnionych równorzędnymi nagrodami w dwóch kategoriach wiekowych. Wszystkie prace można zobaczyć podczas wystawie pokonkursowej w Miejskim Centrum Kultury Giganty Mocy do końca kwietnia 2022 r. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz uczen - Alan Zieliński. Gratulujemy Alanowi!
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I - III
02.04.20221330 marca 2022r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. 19-u uczestników w wiosennym nastroju recytowało wiersze o różnorodnej tematyce. Jury konkursu przyznało trzy główne nagrody. Otrzymały je:
1. Maja Kępska z klasy 1b
2. Ewa Molo z klasy 2d
3. Iga Siewiera z klasy 3cJury, spośród nagrodzonych wytypowało 2 uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę w XXVI małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez MCK w Bełchatowie.Są to:
1. Ewa Molo z klasy 2d
2. Iga Siewiera z klasy 3c
GRATULUJEMY!
Dzień bez plecaka w SP12
01.04.2022Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, sklepowy wózek, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja.
16Dzień bez plecaka wymyślony został przez amerykańską aktywistkę i założycielką fundacji, Mongai Fankam. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, w którym szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci. Zainteresowała tematem nauczycieli oraz całą szkolną społeczność. Zwyczaj trafił także do Polski i jest traktowany jako forma integracji, zabawy i odpoczynku od nauki. Uczniowie SP12 obchodzili Dzień bez plecaka 1.04.2022 r. - zapraszamy do fotogalerii.
,,Poznajemy zawody naszych rodziców” – klasa 2 c
28.03.202212Za nami kolejne spotkanie. W lutym odwiedził naszą klasę tata Samanty – pan Sebastian Nałudka. Jest starszym oficerem żeglugi morskiej . Pływa na największym kontenerowcu świata MSC RAPALLO. Praca ta jest bardzo trudna, odpowiedzialna, a czasem niebezpieczna. Pływa po całym świecie, jego najdłuższa podróż trwała 7 miesięcy. Pan Sebastian bardzo lubi swoją pracę , lecz tęskni za rodziną. W marcu , był kolejny gość - pan Arkadiusz Dąbrówka, tata Victorii. Przyleciał do Polski z Anglii. Jest tam kierowcą zawodowym, który rozwozi sprzęt medyczny dużym tirem. Pokazał nam filmiki, na których nagrał swój samochód, swoją pracę. Wcześniej opowiedział o różnych środkach transportu. Robiliśmy doświadczenie, jak mocny jest pas, który może pociągnąć drugi samochód. Na zakończenie naszych spotkań, były wspólne zdjęcia, wręczenie laurek, a potem słodki poczęstunek. Takie lekcje , bardzo nam się podobają. Czekamy na kolejnych gości.
„Wagary kl. 3b w Muzeum ”
23.03.202218 marca uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w niezwykłej lekcji… Jak zmieniła się szkoła na przestrzeni lat? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy podczas zajęć muzealnych – „W szkole pradziadka”. Odbyła się prezentacja starych fotografii z życia szkoły, świadectw szkolnych, zeszytów, teczek szkolnych z dawnych lat. Zobaczyliśmy grupowe fotografie klas, na których uczniowie nosili mundurki z przyszytą tarczą szkolną. Dowiedzieliśmy się, że nasi dziadkowie chodzili do szkoły także w soboty. Niektórzy z nas zasiedli w szkolnej ławce, w blacie której znajdowały się otwory na kałamarze. Podjęliśmy próbę pisania „stalówką” z użyciem atramentu z kałamarza i „suszki - bibuły”, aby nie zrobić kleksów. Największe wrażenie zrobiły na nas kary dla niegrzecznych uczniów, spróbowaliśmy klęczeć na grochu z podniesionymi rękami. Dziękujemy Panu Cezaremu Bukowiec za interesującą lekcję historii.
Archiwum Aktualności